AndroidFaydalı BilgileriOSİşletim SistemleriMobilNasıl YapılırNasıl Yapılır?Teknoloji

Akıllı Telefonlarda Ekran Görüntüsü Almak Nasıl Alınır?

Akıllı Telefonlarda Ekran Görüntüsü Almak Nasıl Alınır?

Eğer bir akıllı telefon sahibiyseniz ve hangi işletim sahibi olduğunu bilmiyorsanız. Öğrenmek çok kolay çünkü yaygın 2 işletim sistemi var. Birisi iOS diğeri ise android(iOS nedir? Android Nedir? öğrenmek istediğiniz sisteme tıklayın) olmak üzere. Yani telefonunuzun arkasında ısırılmış elma logosu yoksa muhtemelen android işletim sistemine sahip bir telefonunuz bulunuyor. Bu yazımızda ise akıllı telefonlarda ekran görüntüsü almak hakkında, yani yazımızın devamında başlıca markaların akıllı telefonlarında ekran görüntüsü nasıl alınır öğrenebileceksiniz.

iPhone iOS işletim sisteminde ekran görüntüsü nasıl alınır?

iPhone akıllı telefonunuz var, internette geziniyorsunuz. Önemli bir bilgiyi kayıt etmeniz gerekiyor ve nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız. Ekran görüntüsü alarak veri kaybı yaşamadan istediğiniz bilgiyi kayıt edebilirsiniz. Ancak ekran görüntüsü alabilmek akıllı telefonlarda 2 tuşa aynı anda basmanız gerekiyor. Yani iPhone akıllı telefon da ekran görüntüsü alabilmek için açma/kapama(on/off) ve ana ekran düğmelerine aynı anda basmanız gerekiyor. Aynı anda bastığınızda ekran görüntüsü kaydedilmiş olacaktır ve galerinize kayıt edilecektir.

Akıllı telefonlarda Ekran görüntüsü almak nasıl alınır

Android işletim sisteminde ekran görüntüsü nasıl alınır?

Android telefonlar aslında açık kaynak kodlu olması sebebiyle daha geniş kullanım yelpazesi bulunmaktadır. Yani her marka farklı bir tuş kombinasyonu ile ekran görüntüsü almanızı sağlayabilir. Yazımızın bu bölümünde ise Android telefonlarda ekran görüntüsü nasıl alınır? Sorusuna cevap vereceğiz.

Samsung Marka Android Akıllı Telefonlarda Ekran Görüntüsü Almak

Akıllı telefon dünyasına geçişin ardından yükselişe geçen Samsung’un telefon bölümü şuan için en popüler telefon üreticileri arasında bulunmaktadır. Samsung telefonunuz da ekran görüntüsü almak isterseniz ana ekran tuşu ve açma/kapama(on/off) tuşlarına aynı anda basmanız gerekmektedir. Bu tuş kombinasyonuna bastığınızda bildirim panelinden çekilen ekran görüntüsüne ulaşabilirsiniz.

Sony Marka Android Akıllı Telefonlar

Sony de samsung’un serüveni gibi akıllı telefon dünyasının açılması ile başlamıştır. Sony samsung kadar etkin olmasa da hatırı sayılır bir yüzdesi bulunmaktadır. Sony akıllı telefonlarda ekran görüntüsü almak ise daha basittir. Güç tuşuna basılı tutup açılan menüden ekran görüntüsünü al seçeneğiniz seçtiğinizde ekran görüntüsü alınmış olacaktır. Aynı zaman da güç tuşu ve ses kısma tuşuna aynı anda bastığınızda da ekran görüntüsünü alınmış olacaktır.

Lg Marka Android Akıllı Telefonlar

Lg marka akıllı telefona sahipseniz de sony marka telefonlar gibi ses kısma ve güç düğmesine aynı basmanız gerekiyor. Aynı işletim sistemine sahip olduğu için markalar arasında küçük farklılıkar bulunmaktadır.
Htc de ekran görüntüsü almak, general mobile da ekran görüntüsü almak, casper akıllı telefonlarda ekran görüntüsü almak, da aynı kombinasyonları deneyebilirsiniz.
Kombinasyonlar:
Ana ekran düğmesi olanlarda : Ana ekran tuşu ve açma/kapama tuşuna aynı anda basmanız yeterlidir.
ana ekran düğmesi olmayanlarda : Açma/kapama tuşu ve ses kısma tuşlarına aynı basmanız gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir