Bunları Biliyor Musunuz?Faydalı BilgilerKısa BilgilerNasıl Yapılır?OtomobilTaşıtlar

Sıcak Su ile Araba Tamponu Nasıl Düzeltilir?

Sıcak Su ile Araba Tamponu Nasıl Düzeltilir?

Arabanız ile gezintiye çıktınız ve herhangi bir yere park ettiniz. Ardından arabanızı park ettiğiniz yerden çıkarken fark etmeden arabanızın tamponunu bir yere vurdunuz. Bir de baktınız ki tamponunuz içe doğru çökmüş. Evet bu yazımızda bu sorun ile ilgili kısa bilgi vereceğiz.

Sıcak Su ile Araba Tamponu Nasıl Düzeltilir?

Eğer yukarı da anlattığım gibi veya tamponunuz da herhangi bir çöküntü varsa bu çöküntüyü servisinize gitmeden çözebilirsiniz. Evet yanlış duymadınız aranızda oluşan çöküntüyü servisinize yada sanayiye gitmeden halledebilirsiniz. Nasıl mı? Sıcak Su ile Araba Tamponu Nasıl Düzeltilir? başlıklı yazımızı okumaya devam edin.

Aslında çok basit bir çözüm yolu var. Öncelikle ocakta yada kettle(okunuş ketıl) da su kaynatın. Kaynattığınız suyu arabanızın çöküntü olan yerine dökün. Bir anda boca edip suyu bitirirseniz ve çöküntüyü gideremezseniz, tekrar deneyene kadar arabanızın tamponu soğuyacaktır. Aynı zamanda çok da yavaş dökerseniz de aynı şekilde tam ısınma gerçekleşmeyecek ve aracınızın tamponunu düzeltemeyeceksiniz. Yani suyun dökme işlemini kendinize göre ayarlamanız gerekiyor. Suyu dökerken arabanızın tamponuna bastırdığınız da sıcak sudan dolayı oluşan yumuşaklığı hissedeceksiniz.

Kendinize göre yeterli yumuşaklığa ulaştığını hissettiğiniz de elinizi arabanızın tamponunun çöküntü olan yerine  tamponun iç tarafından bastırın.  Yani sıcaklıktan dolayı yumuşamış olan tampona çöken tarafından baskı uygulayın. Arabanızın tamponu yumuşak olduğundan dolayı kolay bir şekilde eski haline dönebilecektir. Ancak çöküntüden dolayı oluşacak boya dökülmelerini arabanızın renginde rötuş boya ile kapatabilirsiniz. Ancak siyah renkli arabalarda boya döküntüsü pek de belli olmayabilir ama siyah dışındaki arabalarda boyanın döküldüğü yerler belli olacaktır.

Aşağıdaki görselde çökmüş tamponun önceki ve sonraki halleri bulunmaktadır. Etkili bir çözüm olduğunu resimden de görebilirsiniz.

Sıcak Su ile Araba Tamponu Nasıl Düzeltilir çökmüş tampon nasıl düzeltilir video

Ayrıca Aşağıdaki videodan nasıl yapıldığına dair detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir