Bunları Biliyor Musunuz?

Teknolojiye Bağımlı Olmamızın 4 Temel Sebepleri

Haberleşme

Haberleşme en önemli bir faktördür iş hayatımızda olsun gerek uzak akrabalar olsun ve sevdiklerimiz olsun bir tuş kadar bizlere yakın ve kolay bir yöntemdir teknoloji.

Bilgi

İnsanoğlunun hayatta kalmasına ve ileri dönük hareketler etmesi için gerekli bunun içinde bilgiye en kolay teknolojiyle ulaşılabilmektedir eskiden olduğu gibi kütüphanelere ya da evlerimizde kitap doldurmaya gerek kalmadan tek tuşla istediğimiz bilgiye çok rahat bir şekilde ulaşmaktayız.

Araştırma

Araştırma denilince aklımıza gelen bir suru kitap veya hatalı kaynaklar yada yalan haberler gelerek korkarak araştırdığımız zamandı eskiden ama şimdi bir haberin veya bir ülkede bir şehrin içindeki mağarayı bile çok rahat bir şekilde araştırıp bilgiler toplayabiliyoruz bunlar teknolojiyi bize bağımlı kılıyor ve her insan teknolojiye bağlı olmak zorundadır.

Gelişim

Gelişim konusunda teknolojinin bize kattıkları çok fazladır insanlar evlerinde oturarak bir dil bil program bir video izleyerek kendi gelişimine katkı sağlayabiliyor teknolojinin olmazsa olmazlarından oyunlar çocuklar içinde bireyler içinde bir gelişim kaynağı olabiliyor. Yeter ki teknolojiyi doğru ve yerinde kullanabilmek şimdiki teknolojide askerlerin savaş sağasında 3 boyunlu bir teknolojiyle kendini geliştirebiliyor ve böylelikle savaş alanında pratik ve kendini daha savunur bir hale getirebilmektedir.

Teknolojinin Zararları

Teknolojinin yararların olduğu kadar zararları da bulunmaktadır bunları şu şekilde sıralayabiliriz. Bedensel yorgunluklar sırt ağrıları aşırı radyasyon ve görme bozuklukları gibi birçok nedenleri vardır bunları da göz önünde bulundurarak teknolojiyi iyi kullanmak gerekmektedir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir