İnternet

Youtube’da Bilmeniz Gereken 10 URL Hilesi

1.Videonun Belirli Bir Zamanından Başlayarak İzle

Bir videoyu arkadaşınıza göndermek istediğinizde, belirli bir zamanlama yapıp o andan başlamak istiyorsanız video linkinin sonuna mesela “&t=2m42s” yazılması bu videonun 2.dakika ve 42.saniyeden başlayacağını gösterir.

2.Videoyu Sonsuz Tekrara Al

Videoyu sürekli yeniden başlatmak için tıklamanıza gerekmeksizin URL‘deki “youtube.com” diye başlayan kısmı “youturepeater.com” olarak değiştirdiğinizde video sonsuz döngüye giriyor.

3.Yaş Engeline Takılma 

Videolara erişim konusunda yaş sınırına uğramamak için linkte bulunan “youtube.com/watch?v=………..” kısmı “youtube.com/v/………..” olarak değiştirip reşit olmasanız bile +18 içeriklere ulaşabilirsiniz.

4.Videonun Başlangıçtaki Bir Kısmını Atlayarak İzle

Videonun belirli bir anından başlayabilirsiniz, örneğin bir linkin sonuna “&start=35” yazmanız videonun 35. saniyesinden başlayacağını gösteriyor.

5.Videoyu İndir

Beğendiğiniz ya da tekrar tekrar başka vakitlerde izlemek istediğiniz videoların başına “pwn” ya da “kick” eklediğinizde videoyu indirebilirsiniz. Örneğin “pwnyoutube.com”.

6.Videoyu TV’de gibi İzle

“youtube.com” dışında Youtube’nin bir başka bağlantısı ise “youtube.com/tv” ve bu URL ile videoyu sanki televizyonda izliyormuş gibi bir görünüme geçebilirsiniz.

7.Abone Olduğunuz Kişilerin İçeriklerini Görün

Ana sayfanızdaki içerikler hoşunuza gitmiyorsa bunun için ise Abone olduğunuz kullanıcıların içeriklerini görmek için “youtube.com/feed/subscriptions” linkini kullanabilirsiniz.

8.Videodan Alıntı Alın

Videodan bir ekran görüntüsü almak istiyorsanız “img.youtube.com/vi/………/maxresdefault.jpg” olarak elde edebilirsiniz.

9.Videodan GIF Yapın

Videodan bir GIF yapmak istiyorsanız linkin başına “gif” eklemeniz yeterli olur.

10.YouTube Videolarını Karıştır

İki videoyu istediğiniz anda aynı ekranda başlatabilirsiniz, bunun için ise “youtubedoubler.com” sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir