Faydalı BilgilerHayat BilgisiNasıl Yapılır?

Duvardan Küf Lekesi Nasıl Çıkar, Halıdan Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

Duvardan Küf Lekesi Nasıl Çıkar, Halıdan Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

Küf lekesi genel olarak ıslak kalmış çamaşırlarda, güneş görmeyen yerlerde, bodrum katlarında, çöp kovalarında, halılarda ve duvarlarda görülmektedir. Ne kadar temizlerseniz temizleyin bir gün muhakkak evinizin bir köşesinde küf lekesi ile karşılaşmanız olası bir durumdur. Özellikle duvar ve halılardaki küf lekeleri en çok dikkat çeken ve temizlenmesi en zor olan lekelerdendir. Bundan dolayı da birçok kişi halıdaki küf lekesi nasıl çıkar, duvardaki küf lekesi nasıl çıkar şeklinde sorular sormaktadır.

Halıdaki Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

Halınızdaki küf lekesi çok büyük miktarda değil ise sert bir fırça yardımı ile küflü bölgeyi iyice kazıyınız. Daha sonra bir bardak suyun içine yarım bardak deterjan katarak halınızın önce arka yüzeyini daha sonra ise ön yüzeyini ovalayarak temizleyiniz. Temizleme işlemini yaptıktan sonra ıslak kısmı bir fön makinesi ile iyice kurutunuz. Eğer ki halıdaki küf lekesi büyük miktarda ve kurumuş bir leke ise bir bardak suyun içerisine yarım yemek kaşığı miktarında çamaşır suyu ekleyerek halınızın yine önce ön tarafına daha sonra da arka tarafına sürün. Ve temiz bir bez yardımı ile ovalayarak temizleyin. Daha sonra da halınızı kurutmaya güneşe serin. Halıdaki küf lekesi nasıl çıkar diye merak edenlerin uygulayabileceği pratik yöntemlerdir.

Duvardan Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

Duvardaki küflü bölgeyi öncelikle temiz bir bez ile iyice silin. Daha sonra zımpara yardımı ile küflü bölgeyi kazıyın. Yoğun içeriğe sahip çamaşır suyunu küflü bölgeye bez yardımı ile ya da direkt dökerek 15 dakika kadar bekletin. En sonunda temiz bir bez ile ovalayarak küflü bölgeyi temizleyin.

Duvardaki kür lekesi nasıl çıkar diye merak edenlerin uygulayabilmeği başka bir alternatif yöntemde alkol kullanımıdır. İşlem basamakları aynı şekilde olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir