Faydalı BilgilerSağlık

Omega 3 Neye İyi Gelir? Faydaları Nelerdir?

Omega 3 Neye İyi Gelir?

Pek çok bilimsel araştırmanın temel konusu olan Omega 3 yağ asitleri vücuttaki bütün hücreler için temel bir yapı taşı olarak kabul edilmektedir. Omega 3 yağ asitlerinin insan sağlığı için önemli faydalı bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri ise aşağıdaki gibidir.

Omega 3 Neye İyi Gelir? Omega 3 Faydaları Neler? 

  • Yapılan tüm araştırmalar sonucunda depresyon rahatsızlığına sahip olan kişilerin hepsinde Omega 3 eksikliği tespit edilmiştir.
  • Yetersiz ve dengesiz Omega 3 alımı kişilerde depresyonu tetiklemektedir. Hem depresyonu engellemek, hem de depresyon rahatsızlığını tedavi etmek için Omega 3 kullanılır.
  • Vücut içerisinde salgılanacak olan kimyasal maddeler kalbin faaliyete geçmesini ve insan beyninin daha fazla odaklanmasını sağlar. Omega 3 yağ asitleri aynı zamanda beyin içerisindeki insan psikolojisini de düzeltir.
  • Omega 3 yağ asitleri insan beyninde yer alarak hücre zarının oluşmasından sorumlu DHA özelliğinde bir yağdır. Beynin hem gelişim sürecinde, hem de tüm hayat boyunca vücut ile olan bağlantısını sağlar.
  • Bilimsel çalışmalar ile birlikte Omega 3 yağ asitlerinin disleksi ve şizofreni rahatsızlıklarına faydası olduğu belirtilmektedir. Bu konuda henüz araştırmalar ve incelemelerin devam ettiğini belirtelim.
  • Omega 3 damar rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır ve kalp krizi riskini %60 oranında azaltır.
  • Bebek ve çocuk gelişiminde önemli rol oynamaktadır. Bedensel gelişim, zihinsel gelişim ve bebeklerin merkezi sinir sisteminin gelişiminde rol oynamaktadır. Bu bebeğin gelişim döneminde en önemli noktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir