İnternetTeknoloji

Dropbox Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılmaktadır?

dropbox nedirdropbox ne işe yarar,dropbox nasıl kullanılmaktadır. Bizim önerimiz ilk olarak yazıyı okuyun daha faydalı olacaktır.

Dropbox, şu sıralar adından sıkça söz ettirmekte olan, alanındaki gelişmelere ve iyileştirmelere paralel olarak kendini yenileyen bir programdır. Son zamanların en kayda değer ve pratik teknolojisi bulut depolama (cloud computing)’ nın en güzel kullanımlarından birisidir.

Dropbox Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılmaktadır?

Dropbox’ı en basit haliyle, bir dosya paylaşım platformu olarak tanımlayabilmek mümkündür. Yıllardır resim, müzik, döküman ya da sık kullandığımız diğer birçok dosyayı içinde depoladığımız flash diskin son ve en gelişmiş hali diyebiliriz. Flash diskten  farkıysa  yanımızda taşımamızı ve unutmuş olma ihtimalinde kaygılanmamızı gerektirmez sadece bu uygulamadan faydalanabilmek için tek şart; online olmaktır.

Uygulamayı kullanabilmek için öncelikle dropbox.com’a girerek bir hesap oluşturmak ve sonrasında da uygun yazılımı indirip bilgisayarımıza kurmak gerekmektedir.

Dropbox uygulaması bulut hesabımızdaki dosyalarımıza ve bilgilerimize aynı anda birden fazla cihazdan ulaşabilme imkanı sağlamakta ve 2GB’ye kadar ücretsiz depolama alanı sunan Dropbox’un, istenildiğinde belli ücretler karşılığında kapasitesini 8GB’ye kadar arttırabildiği bilinir. Bilgisayar dünyası ile mobil dünyanın da desteklediği, Windows, Linux, Mac ve Mobil için ücretsiz olan bu uygulama üzerine hazırlanan Dropbox tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Dropbox, akıllı telefonlardan ve tabletlerden kullanıldığında verimini daha çok hissettirmektedir. Mobil üzerinden kullanıldığında başlangıçtaki 2GB’lik boş alana ek olarak 500 MB’lik ‘Camera Uploads’ adında bir alan daha eklenmektedir.

Ayrıca Dropbox’ta kapasite artırmanın ücretsiz ve keyifli bir yolu daha vardır: Kullanıma davet ettiğimiz her arkadaşımız için ekstra 250 MB yer kazanmaktayız.

Geçtiğimiz günlerde Dropbox’un pazarlama müdürü Anna Chiristina Douglas, kendi blogu üzerinden depolama hacminin genişleyeceğini duyurmuştu.

Dropbox şu anda 50 GB’lik alanı aylık 9,99$, yıllık 99$; 100 GB alanı aylık 19,99$, yıllık 199$ olarak kullanıcıya sunmaktadır. Yapılan değişiklikle beraber 50 GB’lik paket 100GB’ye; 100 GB’lik paket ise 200 GB’ye yükseltilme işlemi gerçekleşecektir. Dropbox Pro kullanıcıları ise bundan böyle 100 GB ve 200 GB’lik depolama alanlarına daha önce 50 GB ve 100 GB’lik alanlar için ödedikleri ücretleri ödemeleri söz konusudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir