İnternetSosyal Medya

Hesaplarınızı reachpot ile kontrol edin

Hesaplarınızı reachpot ile kontrol edin

Son yıllar üzerinde Şirketlerin genel olarak reklam yatırımlarını digital medya aracılığı ile sosyal medyalar platformları üzerinden yaptığını söylememiz mümkündür. Bunun en önemli sebebi aynı anda milyonlarca kişiye ulaşabilmek ve reklamcılığın hızlı bir şekilde yayılmasını sağlayabilmek diyebiliriz. Çok çabuk hızla gelişmekte olan ve bu değişiklikler ile yeni medyalar üzerinde bulunan değişim konularına kısa sürede adapte olan şirketin başarı kazançları her geçen gün arttığını söylememiz doğru olacaktır.

Yeni nesil ve düzene ayak uyduran şirketlerin, kendilerini çoktan digital medyanın içine adanmış ve seçkin ekip arkadaşlarıyla sosyal ağlar üzerinde konumlandırma servisi yaparak reklamcılık sektörünü güçlendirmişlerdir. Lakin hızla gelişmekte olan ve çözülmesi bir hayli karmaşık hale gelen yeni sistem üzerinde sosyal medyalar üzerinde görünür olmak eskisi gibi kolay değildir. Bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi de karşısında ki kişiyi yormadan ve onların istemiş olduğu tarzda eğilimlere yönelik içerik servislerini oluşturmak ve onları kendilerini takip ettirerek ağ sektörünü güçlendirmek olduğunca zor bir işlem sürecinden geçmektedir. Bunun için yapılması gereken günün yoğunluğunu analiz ederek en doğru bir şekilde paylaşımlarda bulunmak sektörler açısından oldukça önem ifade etmektedir. En yoğun olduğu zaman diliminde yapılan reklamsal ticaret işlemlerinin kazançsal olarak ta etki sağladığı ve kullanıcı yoğunluğunu kendi sistemlerine göre hareket ettirebilmeleri oldukça zor bir sistemden geçmektedir.

İçerik planlamalarının doğru olarak yapılması sektör açısından da büyük önem teşkil ettiği gibi, bu işlemlerin doğru olarak yapılabilmesi için belli başlı programlar mevcuttur. Bu programlardan bir tanesi de Reachpod adı altında ilk yerli içerik yönetim sistemi ve yazılımı olarak karşımıza çıkmıştı. Üstelik diğer rakiplerine karşılık daha hızlı ve gelişmiş olan alt yapı sistemiyle birlikte bu özelliklerin başında gelen Facebook, Twitter, Linkedin, Ingtagram gibi büyük sosyal medya sitelerini içeren bir yönetim aracıdır. Üstelik bu işlemleri tek bir sekme üzerinden de takip edilme olanağı sağlamaktadır.

Programdan biraz bahsedecek olursak kullanım bakımından oldukça güzel bir arayüze sahip olan programdır. Üyeliğiniz için kendinize göre seçeceğiniz paket sınıflandırmasından bir paket seçebilir veya ücretsiz deneme sürümünden de faydalanabilirsiniz.

Ücretli üyelik işlemleri sınıfında ayarlar bölümüne giderek kendi ayarlarınızı oluşturmanız gerekmektedir. Ayarlar bölümüne giderek kişisel ayarları ve üyelik paketlerinizi değiştirebilirsiniz.

Reachpod

Sosyal Medya Hesaplarınızı Reachpod’la Yönetin 

Sol üst kısımda bulunan pod yazısını tıklamanız sonrasında sizlere detaylı bir menü açılmış olacak. Hemen altında bulunan işaretli bölüm üzerinden pod ekle diyerek kullanıma başlayabilirsiniz. Sosyal hesap bağlama işlemleri için almış olduğunuz paketler ile sınırlı olacaktır.

Ağlar sekmesi üzerinden yönetmek istediğiniz sosyal medyanızı seçiyor ve pod’a ekliyorsunuz. Akışlar bölümünden de görüntülenmesini istediğiniz hesapları seçebilir ara sekmesini de kullanarak bizi ilgilendirecek olan anahtar kelimeler ve hastagları belirteceksiniz. Son olarak yapacağınız işlem ise Canlı sekmesi altında yer alan anlık olarak yönetim panelinde görüntülenmesini istediğiniz konuları belirtmeniz olacaktır. Bu sayede güncel olarak takip edebilme özelliğine sahip olmuş olacaksınız.

Pod işlemlerimizi tamamlama işleminden sonra yönetimini yapmak istediğiniz hesaplar ve belirlemiş olduğunuz öncelikleriniz ile ilgili ekran çıkmış olacak. Bu akışta seçtiğiniz haberi mentionı yada mesajımızı görüntüleme işlemi ile cevap verebilecek ve etkileşimde bulunabileceksiniz.

Reachped ‘a özgü olan diğer önemli özelliklerden bir tanesi olarak takım çalışmalarına olanak sağlaması diyebiliriz. Takım çalışmaları özelliklerinin en etkilerinden bir tanesi de güvenlik zafiyetlerine karşı alınabilecek ve alınmış olan önlemler diyebiliriz.

Oluşturmak istediğiniz takıma isim verebilmek, ardından takımda yer almasını istediğiniz kişilerin e-mail adreslerini ekledikten sonra takımınız hazırlamaktadır. Şimdi sıra paylaşımda bulunacağınız Haberinizi oluşturmaya gelmiş durumdayız. Bunun için yukarıda bulunan bölümden görevi oluşturmaktayız. Haberinizi paylaşacağınız kanal yada kanalları seçme işlemi sonrasında, paylaşılacak haberinizi, var ise urlniz ve görselinizi istenilen bölümlere girmeniz gerekiyor. Ardından paylaşımın zamanını seçerek önizleme butonunu tıklayacaksınız. Daha sonra karşınıza gelen ekrandan gerekli seçiminizi yapmanız yeterli olacaktır.

 Sosyal Medya Hesaplarınızı Reachpod’la Yönetin

Podunuzu oluşturdunuz, sosyal hesaplarınızı bağlama işlemini tamamladınız, takip etmek istediğiniz bildirimleri seçerek, takımlarınızı oluşturup görevlerinizi atamış oldunuz. Artık Takvim işaretini tıkladığınızda zamanlanmış tüm içeriklerinizi aynı sayfa üzerinde görebilmeniz mümkün olacak. Takvim bölümünün en önemli özelliklerinden biri de bütün paylaşımları aynı anda durdurabilecek yada düzenlemelerini yapabilecek olmanızdır. Ayrıca Zamanlanmış İçerik işaretinin altında bulunan bölümden sizin görevlerinizi veya atamış olduğunuz görevleri görüp yönetme şansınız da vardır.

reachpod ile zamanlanmış içerikler paylaşabilirsiniz

Sosyal Medya Hesaplarınızı Reachpod’la Yönetin

Sonuç olarak Reachpod ile bir panel üzerinden bir çok Sosyal Medya Hesabınızı etkin ve zamandan tasaruf ederek yönetmiş olacaksınız. Aynı zamanda güvenlik ile ilgili oluşabilecek problemlerin önüne geçebileceksiniz. Aynı panel üzerinden gündeme ve rakiplerinize dair güncel bildirimleri takip edebilme olanağına sahip olmuş olacaksınız. Kullanım açısından da gördüğünüz gibi fazla karmaşık olmayan bir yapısı mevcut. Ayrıca canlı destek alma şansınız da yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir