MobilOyunOyun Önerileri

Pokemon GO Nedir? Pokemon Go Nasıl Ortaya Çıktı?

Pokemon GO Nedir? Pokemon Go Nasıl Ortaya Çıktı?

Tüm dünyayı kasıp kavuran bir oyun daha ortaya çıktı. Çocukluğumuzda bildiğimiz bir çizgi film olan Pokemon’un mobil oyunu tüm dünyada milyonlarca insanın oynadığı bir mobil oyunla karşımızda. Türkiye’ye de sıçrayan Pokemon GO çılgınlığı birçok insanı sokaklara çıkardı. Akıllı telefonlara indirilip oynanabilen Pokemon GO oyunu online olması nedeniyle büyük ilgi çekmektedir. Arttırılmış gerçeklik olarak tanımlanan bir teknoloji kullanılan oyun bu nedenle büyük bir popülerlik kazanmış durumda. Çizgi filmde olduğu gibi Pokemon GO oyunu sokaklara çıkarak Pokemon aramanıza ve yakalamanıza imkân sağlıyor. Ayrıca yakalamış olduğunuz Pokemon’larla diğer kişilerle de savaş yapabiliyorsunuz. Peki, bu oyunun bu kadar çok kişinin oynamasındaki etkisi ne olabilir?

Pokemon GO Nasıl Ortaya Çıktı?

Uzun zamandır bilinen efsane bir çizgi film olan Pokemon’un daha önce mobil olarak ve oyunları çıkmıştı. Fakat Pokemon GO kısa sürede şimdiye kadar piyasaya sürülen en iyi mobil oyunlardan birisi haline geldi. Nintendo’nun sunduğu oyun GPS aracılığı ile sokaklarda gezerek Pokemon yakalamanıza, diğer Pokemon sahipleriyle savaşabilmenize ve Pokemonlarınızla yapacağınız savaşlarla tecrübe kazandırarak onlara seviye atlatabilmenize olanak sağlayan bir oyundur. Arttırılmış gerçeklik özelliği sayesinde Pokemon GO birçok oyuncuyu kendisine bağlayan bir oyun. Şu an için sadece Avusturalya ve Yeni Zelanda Android ve İOS platformlarında resmi olarak yayınlanmış durumda. Ancak ilerleyen zamanlarda diğer ülkelerde de Pokemon GO oyunu indirilebilir hale gelecek. Şu an kullanıcıları APK yamalar sayesinde Pokemon GO oyununu Android ve İOS mağazalar dışında indirilebiliyor. Ancak bunun resmi sürüm olmadığını ve güvenlik sorunları ortaya çıkarabileceğini de göz önünde bulundurmanızda fayda var.

pokemon go nasıl ortaya çıktı

Pokemon GO Sistem Gereksinimleri

Pokemon GO oynamak için bir akıllı telefona veya tablete sahip olmanız gerekiyor. Ancak Pokemon GO oyunu ne yazık ki tüm Android veya İOS cihazlarda çalışmıyor. Oyunu oynayabilmek için güçlü bir internet bağlantısına ve minimum Android 4,4 sürümüne sahip olmanız gerekiyor. Oyun Android N sürümünde de ne yazık ki oynanamıyor. GPS özelliğine ihtiyacınız olan bir oyun olan Pokemon GO, İOS cihazlarda da IPhone 5 ve İOS8 üzeri sistemlerde rahatlıkla çalışıyor. Pokemon GO sistem gereksinimleri her ne kadar yüksek olmasa da bu şartlara sahip olmayan akıllı telefonlarda oyunu oynamanız mümkün değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir