Nasıl Yapılır?

Kolay İngilizce Öğrenme

Kolay İngilizce Öğrenme

İngilizce biliyorsunuz ki günümüzde olmasa olmaz bir dildir. Bunu öğrenmek maaşınızı 2 katına katlayabilir. Hatta daha rahat şartlarda iş bulabilirsiniz. Bunun için internette kolay İngilizce öğrenme

Kolay İngilizce Öğrenme

Adı altında satılan yüzlerce DVD ve eğitim kitabı bulunuyor. Hatta bunun için MP3 satan bile var. Tabii işe yarıyor mu orası muamma. Birçoğumuz ilk okuldan beri İngilizce eğitimi görmemize rağmen basit kalıp olan ‘’ My name is …’’ kalıbının dışına çıkamıyoruz. Bunu fırsat bilen birçok kişi kolay İngilizce eğitimi diye DVD ve setler çıkarmış.

Ülkemizde İngilizce öğrenmek neden zor?

Dil yapımızdan dolayı alışmış olduğumuz dilimizde öznenin başa gelmesi yükleminde sona gelmesi İngilizce diline ters İngilizcede tam tersi durum mevcut.

Kolay İngilizce öğrenmeniz için tek gereken şey istikrarlı, sabırlı ve programlı olmaktır. Yani yarı yolda yapamıyorum diye geri dönmemelisiniz. Bunun yanı sıra gidip turistlerle konuşmaya çalışmalısınız. Telefonunuzu İngilizce yapmak, bilgisayarı İngilizce yapmak gibisinden birçok İngilizce öğrenme yolu bulunuyor. İngilizce alt yazılı filmlerde izleyebilirsiniz.

Yani İngilizce öğrenmek zor değildir aslında. Her zorlukta bir kolaylık vardır sözünden yola çıkarsanız bu işinde bir püf noktası vardır elbet. O püf noktaya ulaşmak için size gereken 3 şey var bunlar istikrar, sabır ve programlı olmak. Aksi taktirde yarı da bırakırsanız bir çok emeğiniz çöp olup gidecektir. Bunun için yarı yolda asla ama asla bırakmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir