Nasıl YapılırSosyal Medya

Facebook’ta canlı yayın yapmak

Facebook’ta canlı yayın yapmak

Facebook’ta Canlı Yayın

Facebook’ta canlı yayın yapmak

Biliyorsunuz ki bir çok sosyal ağ da artık canlı yayın aktif hale geldi. Getirmeyenler de artık getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu canlı yayın özellikleri üye çekeceğini bildiğinden dolayı her sosyal ağda muhakkak ama muhakkak olması sosyal ağın yararına oluyor. Bundan ötürü bütün sosyal ağlarda yavaş yavaş canlı yayın aktif olmaya başlıyor. Herkes yavaş yavaş facebook’ta canlı yayın yapmaya başladı. Herkesin merak ettiği bir konu Facebookta nasıl canlı yayın yapabilirim?

Facebook’ta canlı yayın

Facebook’ta canlı yayını yapmak için iOS işletim sistemli iPhone bir telefona sahip olmalısınız.  Bu telefonunuz varsa Facebook uygulamasını açınız ya Facebook sayfasına ya da onaylanmış hesaba gidiniz. Sağ alt kısımda bulunan üç çizgiden ‘’ Ayarlar ‘’ bölümüne giriş yapıyoruz. Açılan yerden ‘’ Yayınla’’ tuşuna basıyoruz. Karşımıza çıkan yerde Canlı Video seçeneği çıkacaktır buna dokunuyoruz. Mikrofona ve kameranın erişime izin vermekten korkmayın. Devam’a tıklayın. Canlı yayın için bir açıklama’da bulunun ve canlı yayına geç’e basıp canlı yayına başlayın.

GÜNCELLEME

Facebook’da canlı yayın yapmak artık tüm kullanıcılara açılmış durumda. Her kullanıcı mobil uygulamadan durum paylaşımı bölümünü açtığında Canlı yayın butonunu görecekler. 

Kendiniz Nasıl Sevdirebilirsiniz? Tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir