Hayat BilgisiNasıl Yapılır?

Kendimizi nasıl sevdirebiliriz?

Kendimizi nasıl sevdirebiliriz?

Kendimizi nasıl sevdirebiliriz

Kendimizi nasıl sevdirebiliriz?

Bazı insanlar dost elde etmek için baya çaba gösterirken bazıları da hiç uğraşmaz. Fakat iki tarafta kendinden nefret ettirmek istemez. Şahsen bende istemem. Kendinizi sevdirebilmek için birkaç tavsiye de bulunduk buyurun inceleyelim.

– Asla ama asla bu altın kuraldır. Çıkarcı olmayın, çıkarcılar bir diğer deyimle menfaatçiler sevgi görmemekten ötürü dışlanırlar. Tabii ki dışlanınca insanlar da mutsuzluk olabilir. Bu yüzden elinizden geldikçe menfaatçi olmamaya çalışın.

– Başkaları için değişmeyin. Kendiniz olun, doğal davranın. Başkaları için A kişiliğine sahip insansanız gidip de B kişiliğine sahip insan kişiliğine bürünmeye çalışmayın. Zaten arasını büyük ihtimalle ayarlayamayacaksınızdır. Bundan dolayı ikisinin karışımı bir karakter ortaya çıkacaktır.

– Biri gidince hemen arkasından hakkında gıybet bir diğer deyimle dedikodu yapmayın. Kimseden gizliniz saklınız olmasın. Eğer adam haksızlık yapıyorsa açıklığınızı belli edin. Herkesin yüzüne söylemekten çekinmeyin. Emin olun istisnalar hariç sizin için daha iyi olacaktır. İnsanlar bu dediklerinize göre davranacaktır.

– Çevrenizden birine yardım ihtiyacı olduğu zaman öf demeyin. Gidip yardım edin elbet sizin de işiniz düşer. O zaman da o öf der ağırınıza gider.

– Her yerde gevşek gevşek dolaşmanın lüzumu yok. Oturmasını kalkmasını iyi bilin. Her yerde gülmeyin.

Düşünerek konuşun, malum dilin kemiği bulunmuyor. Söylediğiniz lafın nerelere gittiğine bakarak konuşun. Yani demek istediğim doğaçlama tarzı konuşmayın.

– Tabii ki bu listenin en başında yer almalıydı fakat sonlara doğru yazdım. Ağırbaşlı ve efendi takılın. Konuşmaları ilk olarak sessiz bir biçimde dinleyin. Daha sonrasında olayın hakkında görüşünüzü dile getirin.

– İnsanlara karşı sıcak davranın ve cana yakın olun. Hemen kanınız ısınsın. Araya soğukluk girerse eğer asla sevilmezsiniz.

One thought on “Kendimizi nasıl sevdirebiliriz?

  • pamir

    bu tür şeyler işe yaramıyor

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir