Bunları Biliyor Musunuz?Faydalı BilgilerGenel Kültür

CIP nedir? VIP nedir? Farkları nedir?

CIP nedir? VIP nedir? Farkları nedir?

Eğer seyahat eden biriyseniz CIP ve VIP kelimelerini duymuşsunuzdur. Peki nedir bu CIP ve VIP ?

Açılımı Commercially important personal ( Ticari Önemli kişi) olan bu kısaltma yolcular arasındaki ayrımı temsil eder CIP yolculuklarda genellikle iş adamlarından oluşan gazeteci , sanatçı gibi çalışanların oluşturduğu gruptur. Havayolları müşterileri elinde tutmak için özellikle özel müşterileri elinde tutmak için CIP ve VIP gibi özel ayrıcalıklı grublar oluşturur Bu gruplara özel bir çok hizmet sunarlar. Konfor ve rahatlıkları için her şey düşünülmüştür.

Onları ayrıca özel araçla alırlar. CIP ‘ in ayrıcalıklarını bedava verilebilen yemekler ve para karşılığı daha fazla konfor olarak değerlendirebiliriz. CIP kişiler kendilerine özel alanlarda uçuş saatleri gelene kadar bekleyebilmektedir.

VIP’te ki kişiler ise daha çok siyasi liderler ve bürokratlar olduklarından aralarinda muhabbet olur ve CIP oranla daha özel ve konforunu. CIP kişilere hava yolu firmaları tarafından daha fazla önem verilir. Sürekli artan müşteri sayısı ve gelişen bir iş alanı haline gelen CIP alanlar daha çok kişiye iş kazandıracak gibi görünüyor.

İlerde daha da gelişeceğini düşünüyoruz çünkü insanlar kendileri için daha rahat ve özel alanlarda bulunmayı önemsiyorlar. O alanlarda işçi çalıştırılıyor ve istihdam sağlanıyor. VIP ‘ de aynı şekilde ancak gelişme bakımından en çok CIP hem gelişir hemde değişir niteliktedir.

One thought on “CIP nedir? VIP nedir? Farkları nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir