Nasıl YapılırTeknoloji

iPad’de WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

iPad’de WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Dokunmatik telefonlarla birlikte WhatsApp uygulaması da hayatımızda büyük bir yer kaplar oldu. Hattın üzerinde ki mesajlaşma hakkını kullanmadan internet üzerinden daha hızlı olarak kısa mesaj gönderebilme olanağı sağlıyor. Çoğu kullanıcı standart mesajlaşma yerine anlık mesajlaşmayı tercih ediyor. Ayrıca sürekli güncellenen sürümleri ile video ve fotoğraf gönderme imkânı da sağlıyor. Yakın zamanda gelen bir diğer yenilik ise WhatsApp üzerinden görüntülü görüşme yapabilmeye imkân sağlıyor. Durum bu şekilde olunca kullanıcılarında yoğun talebini görüyor. Ayrıca WhatsApp web hizmeti ile telefonunuz yanınızda olmasa dahi arkadaşlarınızla telefon yerine bilgisayar üzerinden daha kolay haberleşmek oldukça kullanışlı bir hal almıştır. Üstelik küçük ekrana ve küçük bir klavyeye bağımlı kalmadan yazışmalarınıza devam edebilirsiniz.

iPad’de WhatsApp Web Kullanımı

Tek seferlik yapılan ayarlamadan sonra her tarayıcıda ve işletim sisteminde çalışan WhatsApp web iPad ya da ipod touchta da kullanmak mümkün. Yapmanız gerekenler ise oldukça basit. Öncelikle iPad veya ipod‘unuz ile safari tarayıcısını açın ve web.WhatsApp.com adresine gidin. Safari sizi WhatsApp.com’a yönlendiricek.

Bir sonra ki işlem ise adres çubuğunun yanındaki yenileme butonuna ‘masaüstü sürüme git‘ ekranını görene dek basılı tutun. Masaüstü sürümüne git dedikten sonra ekranda QR kod görüldüğünde, bu kodu okutmak için iPhone için ayarlar/ WhatsApp web yönlendirmesi izlenmesi yeterlidir. Ayrıca Android cihazlar için ise menü/ WhatsApp web yönergesi yeterli olacaktır. iPhone dan açılan whatsapp web bölümündeki kamera ile ipad de açılan qr kodu okutun.

QR kodunun okutulması işleminin ardından WhatsApp web uygulaması iPad veya iPod’da kullanıma hazır hale gelecektir. Böylelikle dileğiniz yerden telefonunuz olmadan iPad’inizle istediğiniz arkadaşınızla sohbete devam edebilirsiniz. Örneğin çocuğunuz telefonunuzdan oyun oynarken sizde rahat rahat yazışmalarınıza devam edebilirsiniz.

5 thoughts on “iPad’de WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir