Nasıl Yapılır

Wi-Fi Şifresi Nasıl Öğrenilir?

Wi-Fi Şifresi Nasıl Öğrenilir?

Günümüzde internete wi-fi üzerinden bağlanmak isteyenler wi-fi şifresi nasıl öğrenilir? Sorusunun yanıtını aramaktadırlar. Bu nedenle wi-fi şifreni artık çok rahat bir şekilde öğrenebilir ve istediğiniz zaman bu bilgiler dâhilinde bağlandığınız cihazın wi-fi şifresinin ne olduğu hakkında bilgi alabilirsiniz. Öncelikle wi-fi şifresini öğrenmek ve bağlanmak istiyorsanız uygulamanız gereken bir takım kurallar vardır. Bu kurallar arasında;

  • İlk olarak bağlandığınız cihazın ayarlar bölümüne girin
  • Ardından diğer cihazda bulunan kişisel erişim noktasına tıklayın
  • Daha sonra bu uygulamanın üzerine tıklayarak wi-fi şifresini öğrenin
  • Sonra bağlanmak istediğiniz cihazda wi-fi bağlantısını aktif edin
  • Sonra diğer cihazda yer alan ve kişisel erişim noktasında bulunan wi-fi adını bulun
  • En son olarak ise bu bağlantı adına tıklayın ve istenilen wi-fi şifresini girin

Böylece bu işlemleri uyguladığınız takdirde artık kısa sürede wi-fi ağına bağlanabilir ve internetin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Üstelik bu ağa otomatik bağlan seçeneğini işaretlediğiniz de artık wi-fi hizmetini etkin hale getirdiğiniz zaman eğer şifre değiştirilmemiş ise ağ otomatik olarak bu wi-fi hizmetine bağlanıyor.

Wi-Fi Bağlantısını Hangi Cihazlarda Bulunmaktadır?

Merek edilen sorular arasında yer alan wi-fi bağlantısı hangi cihazlarda bulunmaktadır sorusu yer alıyor. Bu nedenle sizler hangi cihazlarda wi-fi hizmetinin olup olmadığını kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Böylece wi-fi hizmeti tüm android işlemcili telefonlarda, tabletlerde, bilgisayarlarda, İpad gibi cihazlarda bulunuyor. Bu sayede artık wifi ağına hemen hemen her cihazdan bağlanabilirsiniz. Üstelik bu wi-fi noktası siz kapatmadığınız sürece açık kalmaktadır. İstediğiniz zaman bağlandığınız ağı unutabilir veya otomatik bağlanmak için otomatik bağlan seçeneğini tıklayabilirsiniz. Ayrıca bağlandığınız cihaz, şifresini değiştirmediği sürece her zaman bu cihaza bağlanabiliyorsunuz.

Wi-Fi Güvenilir mi?

Wi-fi güvenilir bağlantı seçenekleri arasında yer alıyor. Böylece güvenilir ağlara istediğiniz zaman bağlanabilir ve işlerinizi kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Ayrıca wi-fi hizmeti hemen hemen her yerde çektiği için, bu ağa bağlanmak için tek yapmanız gereken şey karşı taraftaki cihazın wi-fi şifresini öğrenmek yeterli olacaktır. Bu sayede kısa sürede ve zahmetsiz bir şekilde wi-fi ağına bağlanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir