Nasıl YapılırSosyal MedyaTeknoloji

Instagram Fotoğraf İndirme Yöntemleri Nelerdir?

Instagram Fotoğraf İndirme Yöntemleri Nelerdir?

Instagram Fotoğraf İndirme Yöntemleri Nelerdir? Android ya da iOS cihazlarınızda kullanılan Instagram uygulaması içeriğinde yer alan fotoğraf ya da videoları indirmek istiyor iseniz, yapılması gerekenler aşağıdaki yazıda mevcuttur. Peki, Instagram Fotoğraf İndirme Yöntemleri Nelerdir? 

Telefonuma Nasıl Fotoğraf İndirebilirim?

Instagram Fotoğraf İndirme Yöntemleri Nelerdir? diye soracak olursanız eğer, bu yöntemler size yardımcı olacaktır. Fotoğraf yükleme ve fotoğraf paylaşım hizmeti sunan Instagram çoğunlukla insanların birbirleri ile iletişimde olması ile kendisini gösteren bir platformdur. Bu popüler sosyal platform üzerinden gün içerisinde milyonlarca fotoğraf paylaşılıyor fakat Instagram kendi uygulaması bünyesinde direkt olarak fotoğrafları indirebilmek için bir hizmet sunmuyor. Durum böyle olduğundan dolayı Instagram uygulamasında yer alan fotoğrafları indirmek için üçüncü parti uygulama yada sitelere başvurmak şart oluyor.

Fotoğraf İndirme Yöntemi

Instagram fotoğraf indirme hususunda en basit yol, uygulamada paylaşılan fotoğrafın URL adresini kopyalayıp internet üzerinden indirmek. Biraz zahmet gerektirse de bu gibi durumlar için hizmet veren bir servis var. Instagram’da indirmek istenilen fotoğraf yada videonun sağ üst kısmında bulunan bölümünden Paylaşım URL’sini Kopyalayın. Sonrasında ise Downloadgram.com adresine gidip ve kopyalanmış olan URL’yi yapıştırın. Oldukça kolay bir arayüzü bulunan sitede tek yapılması gereken indir tuşuna basmak olacaktır. Ardından ise istenilen fotoğraf yada video bilgisayarınıza indirebileceksiniz. Android ve iOS cihazları için Instagram fotoğraf indirme yapılabilecek uygulamalar da mevcut. Eğer iPhone kullanıyor iseniz, App Store üzerinden Video & Photo Downloader for Instagram uygulamasından fotoğraf indirme işlemini yapabilirsiniz. Bu uygulama ile tıpkı yukarıda internet için gerçekleştirilen URL kopyalama işlemini yapın ve sonra uygulama içinden yapıştırarak alakalı fotoğraf yada videoyu indirin. İndirilen Instagram fotoğrafı tarayıcının geçmiş kısmından kontrol edilebilir. Android kullananlar için de ayrı bir uygulama vardır. Instagram üzerinden fotoğraf indirme biraz daha karışıkmış gibi görünse de detayları okuduğunuzda ne kadar basit olduğunu anlayacaksınız. Android kullananlar Instasave adlı uygulama sayesinde Instagram fotoğraflarını indirebilirler. Bu uygulama yukarıdaki uygulamaların tersine URL kopyala ve de yapıştır bölümünü daha kolay hale getirebilmek için ilk önce Instagram anahtarını açmanızı ister. Bu kilidi açtıktan sonra ise Instagram fotoğraf indirmek için fotoğrafın URL’sini kopyalamanız istenir. Sonra tekrar yapıştırmaya gerek olmadan otomatik olarak indirme işlemi başlar. Instasave, herkese açık video ve fotoğrafları telefona indirip kaydetmeye yarayan bir uygulamadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir