Faydalı BilgilerKadınKısa BilgilerNasıl Yapılır?

5 Adımda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

5 Adımda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı kadınlar için son derece önemli bir durumdur. Çünkü kadınlar güzelliklerine düşkün oldukları için cilt bakımlarına da önem vermektedirler. Bu yazımızda ise kadınlar için önemli tavsiyeler 5 Adımda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? adlı yazımızda mevcuttur. Kısaca Temizleme, silme, nemlendirme, arındırma ve maske yapma başlıklarına değindik.

 

Temizleme

Cildinizi her gün sabah akşam iki kez temizleyin. Temizleyici süt ya da krem temizleyiciler, genellikle kuru cilde iyi gelir. Yağlı cilt ise temizleyici bir köpük ya da jel şeklindeki temizleyiciye daha iyi cevap verir. Bazı yüz temizleyicileri makyajı çıkarır, ancak göz çevresindeki hassas deriyi çekiştirmeden temizlemek için ayrıca bir göz makyajı çıkarıcısı kullanmak en iyi seçenektir.

Tonikle Silin

5 Adımda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? | Bilgicim.NET Kadın, Bilgi Sitesi,Bakım,Kısaca Temizleme, silme, nemlendirme, arındırma ve maske yapma

Tonikler ya da canlandırıcılar makyaj ve kir kalıntılarını temizler. İçeriğindeki bazı maddeler cildi serinletir ve tazelerken, diğer maddeler nemlendirir ve yumuşatır. Toniği sabah ve akşam günde iki kez yüzünüzü temizledikten sonra nemlendirmeden önce kullanın.

Nemlendirin

Yağsız bir losyon ya da zengin yumuşatıcı bir krem de seçseniz, düzenli kullanın. İdeal olarak UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyucu içeren bir nemlendirici seçin. Özellikle cilt tipinize uygun bir nemlendirici seçmelisiniz. Göz kremleri ve jelleri hassas göz çevresi için özel nemlendiriciler bu bölgeyi fazla çekiştirmemek için nazik bir şekilde hafif dokunuşlarla sürülmelidirler.

Arındırın

Cildimiz yeni hücreler üretip eskileri atarak, sürekli kendini yeniler. Haftada bir ya da iki kez kullanılacak arındırıcı bir ovma kremi, ölü hücreleri sökmeye ce cilt yüzeyini pürüzsüzleştirmeye yardım eder. Kuru cilde sahip olanlar arasında bile, bazı kişiler, bu ürünleri daha sık kullanmaktan fayda sağlarlar. Cildiniz hassassa bunların yerine aşındırıcı olmayan bir arındırıcı krem kullanmayı deneyin. Bunların içeriğindeki doğal meyve enzimleri nazik bir şekilde yüzeydeki hücreleri söker, böylece ölü hücreler suyla yıkanıp atılabilirler.

Maske Yapın

5 Adımda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? | Bilgicim.NET Kadın, Bilgi Sitesi,Bakım,Kısaca Temizleme, silme, nemlendirme, arındırma ve maske yapma

Haftalık yüz maskeleri rahatlatır, arındırır ve cilt gözeneklerinin derinlerinde birikmiş kirleri söker. Pek çok maske, etkin bir yağ emici olan doğal kilden yapılır. Daha kuru ciltler için, fazladan nem sağlaması ve beslemesi için nemlendirici bir maske önerilir.

 

 

5 Adımda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir