Faydalı BilgilerHayat BilgisiSağlık

Gece Yatmadan Yenilmesinde sakınca Olmayan Yiyecekler

Gece Yatmadan Yenilmesinde sakınca Olmayan Yiyecekler kilo açısından ve uyurken rahatsız etmemesi açısından önemlidir. Çünkü gece yatmadan yemeniz sindirilmemiş besin ile yatmanıza sebep olacaktır. bunun için bu yazımızda Gece Yatmadan Yenilmesinde sakınca Olmayan Yiyecekler e değineceğiz.

Gece Yatmadan Yenilmesinde sakınca Olmayan Yiyecekler

Teknolojinin gelişmesi, gündelik hayat işlerinin artması ile beraber günümüz insanları geçen yıllardaki insanların aksine geceleri de uyanık kalmaya başladı. Eskiden 10 11 saatleri uyuma saati iken günümüzde bu saatler gece yarısı 2’ye 3’e kadar sarktı. Hal böyle olunca akşam yemeğinden sonra gecenin ilk saatlerinde müthiş bir açlık hissi ortaya çıkıyor. Bu hissin ortaya çıkmasından dolayı yediğimiz yemekler hem midemizi rahatsız ediyor hem de vicdanımızı. Artık bu gece son, bu geceden sonra yemek yemeyeceğim. Acıkırsam uyuyacağım gibi sözler verip dururuz ama iki gün sonra yine geceleri yemek yeriz. Bu durumu çok sık yaşamamız ve kilo problemlerine neden olması gerçekten sıkıntı verici bir durum.

İşte bu durumda, geceleri acıktığınızda yiyebileceğiniz, midenizi rahatsız etmeyen ve kilo aldırmayan besinleri bilmenizde yarar olacaktır. Bu besinleri yedikten sonra gece açlığını bastırabilirsiniz. Örneğin geceleri acıktığınızda muz yerseniz açlığınızı bastıracaktır. Ya da patlamış mısırı yağsız bir şekilde patlatın ve yiyin gece için süper doyurucu olacaktır. Bunlar bile ağır geliyorsa, süt içebilirsiniz. Yanında 2 3 adet ceviz ya da badem oldu mu hem gece uyumanız kolay olacak hem de açlık hissini bastırmış olacaksınız.

Bunların dışında yiyebileceğiniz yiyeceklere bakarsak,  yoğurt ve elma da iyi bir seçenek olacaktır. Yoğurt midenizi hem temizleyici etkisi hem de süt ürünü olduğu için rahat bir uyku uyumanızı sağlayacaktır. Elma ise, düşük kaloriye sahip bir meyvedir. Bu yüzden geceleri 1 elma yemeniz sizi tok tutacaktır. Elmayı daha güzel bir tat seviyesine ulaştırmak istiyorsanız, tarçın ile birlikte yiyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir