İnternet

Kendinize Bir Blog Açmadan Önce Bunlara Bakmalısınız

Kendinize Bir Blog Açmadan Önce Bunlara Bakmalısınız

Kendinize blog açmayı mı düşünüyorsunuz? Kendinize bir blog açmadan önce bunlara bakmalısınız. Bir blog açmadan önce ilk başta ne ile uğraşacağınıza karar vermeniz lazım. Bu işlemden sonra ise blog içinde ne tür yazılar veya ne tür paylaşımlar yapacağına karar vermeniz ve bu aşamaları uygulamanız lazım. Karşı taraf sizin bloğunuzdaki paylaşımları okuduğu zaman anlaşılır ve karşı tarafın mantığına uygun olarak yazılmalıdır. Aksi taktirde bloğunuz fazla tutulmaz ve bilgi kirliğine yol açar. Eğer ben bunları hallederim diyorsanız bir blog açmayı deneyin ve sizde yazar olarak bloğunuzda paylaşım yapabilirsiniz! Bir blogda bulunan içerikler kadar görsel uyumda çok önemlidir. Okuyucu bir insan bloğunuzda bir yazı okurken yazılar onu rahatsız etmemelidir aksi taktirde yazınız pek hoş gözükmez ve fazla insan tarafından ilgi çekici bulunmayabilir.

Kendinize Bir Blog Açmadan Önce Bunlara Bakmalısınız

Eğer bunlar tamam ise sizde artık bir blog sahibisiniz ve bloğunuzda bulunan paylaşımları artırarak bloğunuzu zenginleştirebilirsiniz. Birçok blog yazarının yaptığı gibi sizde kendi bloğunuzu daha yüksek takipçili sayfalarda paylaşarak kendi bloğunuzu yükselişe geçirebilirsiniz. Hal böyle olduğu zaman ise bloğunuzdaki yazılar fazlasıyla ilgi çekici duruma geleceğinden birçok insan sizin bloğunuzda bulunan paylaşımlara bir göz atmak isteyecektir kesinlikle.

Bloğunuz yükseliş aşamasında olduğunda sizde kendinizi geliştirmeniz lazım. Bloğunuzu ilk açtığınız zamanki gibi paylaşımlar yaparsanız bu ziyaretçilerini pek tatmin etmez. Bu sebeple bloğunuz yükselişte olduğu için sizde kendinizi bir an önce geliştirmelisiniz ki sizin bloğunuzu ziyaret eden kişiler bu tür paylaşımlara pozitif yönde bakarak kendilerini rahat hissedebilsinler.

Kısaca özet geçmek gerekirse bana göre bir blog sahibinin üstüne fazlasıyla sorumluluk düşmektedir. Eğer bir blog açacaksanız öncelikle kendinize bir hedef koyun ve bu hedef doğrultusunda ilerleyin göreceksiniz bir gün bir yerlere geleceksiniz emin olun.

8 thoughts on “Kendinize Bir Blog Açmadan Önce Bunlara Bakmalısınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir