İnternetWebmaster

Paravan Blog Nedir? Nasıl Kurulur?

Merhaba Arkadaşlar, Bugün ki yazımızda sizlere Paravan Blog hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Günümüzde teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesi, web dünyası üzerinde de popülerliliğini arttırmış ve internet reklamcılığının büyümesinde önemli rol oynamıştır. Paravan Blog sitelerinin genel amacı doğru bilgilerin paylaşılması ve kullanıcılara doğru bilgileri vermeyi amaçlamıştır.

Paravan Blog Nedir?

Sadece 10 liradan başlayan fiyatlarla sen de hemen blog tanıtımı yaptır ve sitenin hızla yükselmesini sağla! Firmanızın arama motorlarındaki sıralamasını yükseltmek ve reklamınızı yapmak için blog sitelerinde tanıtım yazılarınızı yayınlatabilirsiniz, daha fazla insana reklamınızı ulaştırabilirsiniz. SadeceOn güvencesinde en ekonomik fiyatlar ve en kaliteli hizmetlerden faydalanmak için bu şansı kaçırmayın!

Yazıya devam

Sadece doğru bilgi vermekle kalmayıp, pek çok sitenin yükselmesine öncülük etmektedir. Paravan Blog siteleri Seo Optimizasyonları açısından oldukça önemlidir. (SEO ile ilgili bilgi için tıklayın)Sürekli olarak güncel tutulan blog siteleri, gelen kullanıcılara uzun süreli sitelerinde kalmasına olanak sağlar ve hızlı bir şekilde yükseliş sağlamasının yanı sıra büyük bir topluluğa ev sahipliği yapar.

Paravan Blog Nasıl Kurulur?

Paravan blog kurmak aslında o kadar zor bir durum değildir. Bunun için ücretsiz olarak bu hizmetleri sağlayan siteler mevcut.

Örnek: Wordpress, Blogger gibi siteler.

Bir diğer kısımda ücretli olarak satın almış olduğunuz alan adı dediğimiz ” domain ” tescillemek. Almış olduğunuz alan adına yine aynı şekil ücretsiz olarak yazılımlar kurabilirsiniz. Ücretsiz olarak yazılımların başında az önce örnekte vermiş olduğumuz gibi WordPress gelmektedir. Günümüzde yaklaşık 4 milyon siteye ev sahipliği yapan WordPress, Google arama motoru içinde oldukça önemli bir yazılımdır. Gerek hızlılığı, gerekse yazılım açısından Google optimizasyon kriterlerine uyumlu olan ve SEO açısındanda oldukça yüksek değerlere sahip olan ücretsiz yazılımını sitenize hızlı bir şekilde kurabilirsiniz.

Peki Kurma İşleminden Sonra Ne Yapılması Gereklidir?

paravan blog nedir

 

Asıl önemli olan bence bu durum. Unutmayın derim ki, Google önbelleği üzerinde milyarlarca veri bulunmaktadır. Bu veriler sayesinde kişilerin sitelerini doğrudan takip edebilme ve başarılı bulunup bulunamayacağı konusunda bizlere gidiş hatımız konusunda yardımcı olmaktadır.

 

 

 

 

Peki bu işlemleri maddesel olarak yazmak istersek ne gibi sonuçlar çıkartabiliriz gelin birlikte inceleyelim.

 • Özgünlük her zaman bir yazılım açısından farklılık yaratmaktadır.
 • Bir başka sitede yer alan haberleri, makaleleri sitenize olduğu gibi kopyalamak sitelerinizi spam‘a sokabilir. Bunun için makale yazarlarından yardım alarak sitelerinize özgün içerikler girilmesini sağlayabilirsiniz.
 • Resim konusuna geldiğimiz zaman, bence pek çok kişi bu kısımda hata yapıyor. Özgünlük sadece yazmış olduğumuz veya yazdırmış olduğumuz makaleyi kapsamamaktadır. Her anlamda özgün olmak lazım. Bunun içerisine yazımız üzerinde kullanacağımız resimlerde tabi ki oldukça önemlidir.
 • Her yazının belirli bir etiket ve açıklamaya ihtiyacı vardır. Bunlar yazmış olduğumuz yazıları Google ve benzeri arama motorları üzerinde sitemizin gösterimi sırasında kullanıcılara yansıtacak olan etiket ( arama kelimesi ) ve açıklamayı ( makale hakkında bilgi ) temsil eder.
 • Özgünlük dedik, makale dedik, resim dedik, peki ya tasarım? İşte bunun için yine uygun fiyatlar üzerinde satılmakta olan yazılım ( temalar ) kullanmanızı öneriyoruz. Bunun sebebi, satın almış olduğunuz temayı çoğunluk olan tekil grup kullanamaz. Bu nedenle sizi diğer sitelerden ayıran en önemli unsurların başında gelme özelliğine sahiptir.

Maddelerimizi sıraladık, makalelerimizi ve resimleri özgün bir şekilde girerken birde özgün bir yazılım satın aldık. Herşey yolunda gidiyor ve artık işin ticaret boyutuna atılmak istiyorsunuz.

Kesinlikle acele etmemenizi öneriyoruz. Paravan bloglar hızlı bir şekilde google vb. arama motorları önbelleklerine giren ve sıralamalarda ön sıralarda bulunan siteler olduğunu sizlere belirtmiştim. Peki ticaret olayı nasıl olacak.

Paravan Blog Ticaret Atılmak?

Ticarete atılmaktan ne anlıyoruz? Hepimiz ticaret dediğimizde ya ürün satarız, ya da satın alırız. Bizlerde Paravan bloglar üzerinde para kazanmak için öncelikle blogumuz belli bir yere gelmesini sağlamamız olacaktır. Bunun için ilerleyen dönemlerde bahsedeceğim SEO Optimizasyon yazımızdan takip edebilirsiniz. Diyelim ki sitemiz istemiş olduğumuz kriterlere gelmiş ve kullanıcı topluluğuna hizmet etmekte. R10, Wmaraci, Webmastersitesi gibi büyük global haline gelmiş webmaster siteleri üzerinde, link satım işlemleri ve tanıtım yazıları işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu da sitenizi daha iyi noktalara getirebilmek için size maddi olarak destek olacak sistem biçimidir.

Umarım yazımız sizlere faydalı olmuştur. Konu hakkında es geçtiğimiz kısımlar olmuşsa affola diyorum.

3 thoughts on “Paravan Blog Nedir? Nasıl Kurulur?

 • enes

  Paravan blog lar önemli konu

  Yanıtla
 • Tıks

  Paravan blog açmak gerçekten önemli

  Yanıtla
 • Yasin

  işime yaradı teşekkürler

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir