Nasıl Yapılır?Sosyal Medya

Facebook kullanıcı adı nasıl değiştirilir?

Facebook kullanıcı adı nasıl değiştirilir?

Facebook kullanıcı adı nasıl değiştirilir?

Facebook kullanıcı adları size özel olarak tanımlanmış Facebook kullanıcılarının sizleri kolaylıkla bulmaları için özel bağdaştırılan bir kimliktir. Facebook kullanıcı adınızı değiştirmek için öncelikle Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz. Ayarlar sekmesine giriş yapıyoruz ve Kullanıcı Adı kısmına tıklıyoruz. Kullanıcı adınızı belirlemeniz gereken adım karşımıza çıkıyor. Bu adıma istediğimiz kullanıcı adını seçiyoruz. Mesela ben kullanıcı adımı BilgicimNet olarak değiştirmek istiyorum. Bu adımda karşımızda çıkan sekmeye istediğim kullanıcı adı olan BilgicimNet olarak yazıyorum. Eğer bu isim kullanılıyorsa bize bu kullanıcı adı kullanılır veya bu kullanıcı adı kullanılamaz şeklinde uyarı geliyor. Eğer istediğiniz kullanıcı adını kimse kullanmıyorsa sizlerde başarılı bir şekilde kullanıcı adınızı aktif edebilirsiniz.

Facebook kullanıcı adı nasıl değiştirilir

Facebook iletişim araçlarımı nasıl değiştirebilirim?

Facebook kullandığınız iletişim araçlarını değiştirmeniz için Facebook hesabınıza giriş yaparak Ayarlar sekmesinden İletişim kısmına giriş yapıyoruz. Burada var olan iletişim araçlarınız kayıtlıdır büyük ihtimalle. Değiştirmek istediğiniz iletişim araçlarınızı (E-Posta, telefon, vb.) buradan başarılı bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Facebook şifremi nasıl değiştirebilirim?

Facebook hesabınızın güvenliğinden endişe duyuyorsanız şifrenizi değiştirmek için Facebook hesabınıza tekrar giriş yaparak Ayarlar sekmesine geliyoruz. En altta olan Şifre bölümüne giriş yapıyoruz. Karşınıza çıkan alana Mevcut olan şifrenizi giriş yapıyoruz. Altında ki alanlara Yeni şifrenizi tanımlayarak şifrenizi başarılı bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Facebook birini nasıl engelleyebilirim?

Facebook da sizi birisi rahatsız ediyor veya kendinizi o kişiden uzaklaşmak istiyorsanız. Facebook bunun için yüksek derecede güvenlik önlemleri almış bulunmaktadır. Öncelikle birini engellemek için o kişinin Facebook profiline giriş yapıyoruz. Sırasıyla profiline giriş yaptığımız da Takiptesin ve Mesaj sekmelerinin yanın da üç nokta şeklinde bir ibareyi göreceğiz. Üç noktanın üzerine tıkladığımız da en altta Engelle diyoruz ve kişiyi engelliyoruz. Ayrıca sizi rahatsız eden sapkın davranışlar gösterdiyse Facebook’a şikayet edebilirsiniz.

2 thoughts on “Facebook kullanıcı adı nasıl değiştirilir?

  • JudithJig

    Değiştirsem iyi olur teşekkürler

    Yanıtla
  • Stephak

    işlem başarılı teşekkürler

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir