Nasıl YapılırTeknoloji

Netflix Nedir? Nasıl Kullanılır?

NetFlix nedir? Netflix, dizi ve sinema izleyicilerine internet üzerinden kaliteli ve kesintisiz hizmet veren bir şirkettir. İçerisinde Android, Apple ürünleri ve Google Tv‘nin de bulunduğu 50’den fazla donanıma destek sağlamaktadır. İster televizyon, ister tablet, ister bilgisayar, isterse telefon üzerinden Netflix uygulaması rahatlıkla kullanılabilir. Netflix üye olmak isterseniz Giriş, Standart ya da Premium paketlerinden her hangi birini seçmelisiniz. Giriş paket sadece tek cihazdan film izleme imkanı sunarken, Standart aynı anda iki cihazdan, Premium ise aynı anda 4 cihazdan izlemenize olanak veriyor. Bunun yanı sıra Ultra HD(4K) yayın izlemek isterseniz aylık 40,99 ₺ ödeyerek Premium üyelik tercih etmek zorundasınız.

netflix nedir-nasil-kullanilir

FULL HD (1080p) yayın izlemek isterseniz ayda 33.99 ₺ ye Standart, HD(720p) yayın izlemek isterseniz de ayda sadece 26.99 ₺ ye Giriş paketi seçebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Öncelikle buraya tıklayarak gideceğiniz sayfadan istediğiniz paketi seçiyorsunuz. Sonraki adımlarda ise sizden hesabınız için bir e-posta ve bir de şifre istiyor. Girdikten sonra üyeliğimiz oluşmuş oluyor.

Üye olduktan sonra tek yapmanız gereken, kullandığınız cihaza ve elinizde bulunan diğer platformlara Netflix uygulamasını indirmek ve üyeliğiniz ile giriş yapmak. Ardından karşınıza çıkan panelden kişisel ayarlarınız yaparak sınırsız film ve en güncel dizilerin keyfine doyabilir, aksiyon, macera, komedi ve daha nice duyguları Net Flix ile yaşayabilirsiniz. Peki Net Flix’den nasıl film izlerim? Bunun için yapmanız gereken tek şey karşınıza çıkan yüzlerce filmden birini seçmek ve internet hızınıza göre filmin kalitesini belirlemek olacak. Net Flix’in aboneliklere göre önerdiği hızlar ise; Ultra HD için 25 Mbps, Full HD için 10 Mbps, HD için ise 5 Mbps

Net flix ile ilgili bilgilere aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir