Foto Galeriİlginç

Dünyanın En İlginç Hayvanları Hangileridir?

Dünyanın En İlginç Hayvanları Hangileridir?

Günümüzde etrafımızda gördüğümüz hayvanlardan farklı görmediğimiz ilginç hayvanlarda bulunmaktadır. Bu hayvanlar her ne kadar sevimli olanı olsa bile zarar verecek ya da kötü bir tabir ile çirkin hayvanda bulunmaktadır. Dünyanın En İlginç Hayvanları Hangileridir sorusunun cevabı aşağıda bulunmaktadır.

 

1) Beyaz Kaplumbağa

Beyaz kaplumbağa

Çin’de bulunan beyaz kaplumbağa diğer kaplumbağadan farkı beyazımsına yakın rengi olması ve yumuşak bir dokuda olmasıdır.

2) Kırmızı Dudaklı Yarasa Balığı

Kırmızı Dudaklı yarasa balığı

Bu balığın büyüklüğü 40 cm dir. 30 metrenin altına bulunan bu ilginç yarasa balığı çok iyi yüzememektedir. Bu nedenle göğsünde bulunan yüzgeçlerini kullanarak yürümektedir.

3) Damla Balığı (Üzgün balık)

damla balığı üzgün balık

Damla balıkları üzgün bir ifadeye sahiptirler. Üzgün bir ifadesi olduğundan dolayı dünyanın en çirkin hayvan ünvanını da almaktadır. Denizde çok derinde yaşadığından dolayı görememekteyiz. Derin deniz balığı olarak da adlandırılmaktadır.

4) Sakallı Akbaba

Sakallı Akbaba

Sakallı akbabanın diğer akbabalardan farkı ise kel değildir.

5) Uzun Boyunlu Doğu Kaplumbağası

Uzun boyunlu doğu kaplumbağası

Gördüğümüz anda kaplumbağanın bizi şaşırtması çok mümkündür. Alışmış olduğumuz kaplumbağalardan farkı boynunun bayağı uzun olmasıdır.

6) Yaşayan Kaya - Kalingo

Yasayan kaya balığı

Kayalıklarda üreyen bir balık türüdür. Kendilerini kaya altlarına gömerek ya da ölü taklidi yaparak kendini fark ettirmemektedir. Bu sayede diğer balıkları kolay şekilde yemektedir. Kalingonun büyük boyutları yırtıcı ve hareketli tehlikeli bir hayvanlardır. Agresif olan bu balık üreme zamanında agresifliği iki katı olmaktadır.

7) Arap Tavşanı

Arap Tavşanı

Bu sevimli hayvan fareyi, kanguruyu, sincabı, tavşan ve köstebeğe benzemektedir. O kadar sevimli gözükmektedir ki gördüğümüz zaman sevmek isteyebilirsiniz. Her ne kadar Arap tavşanı demiş olsalar bile Anadolu bölgesinde de görülmektedir.

8) Atmaca Güvesi

Atmaca Güvesi

Atmaca böceği çiçekleri ziyaret etmektedir. Uzun hortuma sahip olan atmaca böceği çiçeğin özünü emebilmesi için hortumu bulunmaktadır. Hortumunu katlayarak karın altına saklama gibi özelliği bulunmaktadır. Uzun olan hortumu sayesinde başka hayvanların alamadıkları çiçek özünü kolaylıkla atmaca güvesi olan böcek kolaylıkla ulaşabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir