Webmaster

SEO Nedir? Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar, öncelik olarak SEO’nun İngilizce terimini ve açılımını öğrenelim. Açılımı Search Engine Optimization yani Türkçe olarak Arama Motoru Optimizasyonu anlamını taşımaktadır.

SEO Nedir?

Peki Arama Motoru Optimizasyonu ne anlama gelmektedir. Kısaca bahsedecek olursak, arama motorları üzerinde sitelerimizin veyahut sayfalarımızın üst sıralara çıkması adına yapılan çalışmaları kapsamaktadır.

SEO’nun temel amaçlarından en önemlisi olarak yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi üst sıralarda listelenmek olmasıdır. Bu amaç, bizlere en doğru bilgileri vermesinin yanı sıra, hizmet ve satış işlemlerininde daha fazla kitleye ulaşmasını sağlamak ve kazanç sağlamamızı kapsar.

Arama Motoru Optimizasyonu ( SEO ), sitelerimizin doğal yollarla ulaşamayacakları web popüleritisine, doğal bir şekilde ulaşabilmemizi sağlayan ve bu yöntemle de Google sıralamalarında daha ön sıralarda bulunmamızı sağlamaktadır.

Siz değerli kullanıcılarımızın da bildiği gibi, yaklaşık son 5 yıldır İnternet Reklamcılığı oldukça önemli bir noktaya gelmiş ve SEO sayesinde en prestijli ve kazanç sistemi yüksek pazarlama stratejisini de doğrudan etkilemektedir.

03-seo-nedir

Peki SEO Nasıl Yapılmalıdır?

Sponsor

Aradığınız en ekonomik seo yaptırma fiyatı SadeceOn’da! Tecrübeli ve alanında uzman hizmet verenlerimiz ile sadece 10 liradan başlayan fiyatlarla en kaliteli seo çalışmalarını yaptırabilirsiniz. Sitenizin hızlıca yükselmesini sağlayabilir, daha fazla insana ulaşabilirsiniz. Backlink paketleri, tanıtım yazıları, seo paketleri, seo uyumlu makaleler, forum ve blog tanıtımları gibi her türlü seo hizmetini SadeceOn’da bulabilirsiniz.

Yazıya devam

Arama Motoru Optimizasyonu ( SEO ) bir nevi şeffaflık yani doğal bir popülerite sağlama aracıdır. Bu popülerliği en doğal yollarda sağlamakta olan uzmanlar ise SEO Uzmanları sayılmaktadır.

Popüler kelimesinin anlamını herhalde bilmeyenimiz yoktur diye düşünüyorum. Bu popülerlik, siteler ve sayfalar arasında da bulunmaktadır. Web dünyası üzerinde başarı sağlamak ve farklı lanse edilmek istiyorsak, doğal ve başarılı olmak zorundayız. Bu sebeple verilmiş olan bilgilerin doğruluğunun olması, yapılan SEO çalışmalarının diğer çalışmalara göre farklı ve düzenli olmasıyla birlikte başarı yolunun aralandığını bilmenizde fayda olacaktır.

Google ve benzeri arama motorları, bir sitenin başarılı olduğu ve popülerliğinin olup olmadığını, siteye giren ziyaretçi sayısının düzenli bir şekilde artış sağlaması ve site için kullanılan link paylaşımlarının doğru bir şekilde yapıldığından anlamaktadır. Bu paylaşımları doğru bir şekilde yapan ve düzenli bir şekilde çalışma yaptıran SEO Uzmanları, sitenin popüleritesini daha yukarı çıkartarak, doğal bir yapıda ve başarılı bir yapıya kavuşmasını sağlamaktadır.

Bu çalışmalar sonucunda da Google ve benzeri arama motorları üzerinde sıralamamız değişerek üst sıralara geldiğimizde, başarılı olduğumuzun bir simgesi haline gelmektedir.

Doğallık, sadece içerik bakımından olmamalıdır. Site ve içerik oranının düzenli olması, yazılan makalelerin özgün olması, sitenin tasarımının başka yerlerde kullanılmaması ve kişiye özel olması, düzenli olarak girilen içeriklerin saat bakımından aynı saat aralığında ulaşması ve düzenli gelen bağlantılarda en az SEO kadar oldukça önemli husustur.

Search engine optimization, tek başına bir noktaya kadar yaramaktadır. Arama Motoru Optimizasyonu demek, bir bütünlük ve baştan aşağı doğallık isteyen bir bölümdür. Uygulaması zor ve sıkıcı bir durum olabilir. Tam bu sırada en önemli unsur, sabırlı olmamızdır. Çünkü biz Türk insanları, sabırsız ve bir anda olsun isteğiyle bir noktadan sonra sıkılmaya başlıyoruz.

Siz kullanıcılarımıza önerilerimiz kesinlikle bu işe başlamadan önce, sabırlı olmanızı ve doğallıktan vazgeçmemenizi öneriyoruz.

Konuyla ilgili düşünceleri olan arkadaşlarımız ve eksik yazmış olduğumuzu düşünen arkadaşlarımız bizlere var olan eksikleri ve yorumlarını bizlere alt kısımda yer alan yorum alanından bizlere ulaştırırlarsa seviniriz.

One thought on “SEO Nedir? Nasıl Yapılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir