Webmaster

Yandex ile Backlink Takibi Yapmak

Yandex ile Backlink Takibi Yapmak

Yandex ile Backlink Takibi Yapmak

Google‘dan sonra en popüler arama motoru olarak gösterilen Yandex piyasaya hızlı girişi ile birçok internet kullanıcıları tarafından sevgiyle karşılandı. Google ‘a rakip olarak gösterilen yandex, Google ‘nin en büyük eksikliğinin tarihi günlerimizi unutması büyük tepkilere yol açarken yandex ise bu tarihi günlerin farkına vararak kendisini bu alanda vazgeçilmez takipçilerine kavuşmasına neden oldu.  Araba kampanyaları gibi birçok kampanyaya karışan yandex, internet üzerinden kurulan programlar sayesinde de kendini tanıtmayı ve hızla büyümeyi başardı.

yandex-seo4

Yandex ile Backlinkleri Görmek

Yandex bu alanda başarısını kanıtlamış olsa da web sektöründe kalıcı olabilmesi için webmaster kitlesine hitap etmeye çalışması gerekmekte ve bu vesileyle webmaster.yandex.com.tr ‘yi aktif ederek her gün kendisini hızlı bir şekilde geliştirmektedir.

Kurmuş oldukları webmaster bölümü üzerinden aynı Google webmaster web yöneticisi araçları gibi birçok işlemi bu panel üzerinden rahatlıkla yapılabilmektedir. Bununla birlikte bir yeni özelliği olarak bilinen backlinkbölümünde ise sitelerimize gelen bağlantı yollarını detaylı bir şekilde göstermektedir.

Lakin sitelerinize gelen backlinkleri sağlıklı bir şekilde görmek veya takip etmek istiyorsanız webmaster.yandex.com.tr adresine girip sitenizi kayıt edebilir ve bilgileri sizlerde görebilirsiniz. Şahsen ben kesinlikle tavsiye ediyorum.

Yandex Webmaster üzerinden Backlinklerimizi nasıl görebiliriz ?

webmaster.yandex.com.trüzerine eklemiş olduğumuz sitemizin paneline girip ” Sitenin sayfalarına harici bağlantılar ” bölümüne tıklamanız yeterli olacaktır. Bu şekilde sitelerinize gelen doğrudan linkler veya backlinkleri bu panel üzerinden takip edebileceksiniz.

En güzel yanı ise, Gerçek sonuçları vermesi özelliklede webmaster arkadaşlarımızı sevindiren bir durum söz konusu olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir