Nasıl YapılırYazılım Çözümleri

LG G3 LTE (4.5G) Güncellemesi Hakkında Bilgi

LG G3 LTE (4.5G) Güncellemesi Hakkında Bilgi

1 Nisan 2016 itibariyle 4.5G kablosuz teknolojisine geçtik. Eğer 4.5G ile ilgili bilgi almak isterseniz buraya tıklayın. Bu yazıda benim gibi LG G3 telefonuna LTE güncellemesi gelmeyenlere güncellemeyi kendi eliyle yüklemek yada özel LG G3 gizli menü kodu ile nasıl LTE kullanımını açarız anlatacağız.

4.5G Lg G3

1 Nisan günü geldiğinde bende 4.5G yi test etmek için ayarlara girdim baktım ne göreyim, 4G açmak için seçenek yok. Bende araştırdım 4G seçeneği açılması için güncelleme gelmesi gerektiğine ulaştım. Güncellemeleri kontrol ettim en güncel sürüm uyarısı alıyordum.

1.Yöntem

Araştırırken ilk öğrendiğim LG G3 test menüsünden açılabildiğiydi, Numara çevirme bölümüne 3845*#855# girdiğinizde otomatik olarak menü açılıyor. Buradan LTE only >Modem Setting>RAT Selection>GSM/WCDMA/LTE seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Seçenek seçildiğinde yaklaşık 1dk beklemeniz gerekiyor.

4.5g

2.Yöntem (Önerilen)

Bulduğum ikinci çözüm ise tam olarak aradığım çözümdü. LG LTE güncellemesini .apk uzantılı bir uygulama ile sağlamış ve bende lteconfig.apk isimli bu uygulamayı telefonuma yükledim.(Gizli bir uygulama) ayarlar>internet paylaşımı ve ağlar>mobil şebekeler>ağ modu ve en üstte bulunan Otomatik GSM/WCDMA/LTE ayarına tıklayarak 4G kullanmaya başlayabilirsiniz.

lteconfig.apk indirmek için tıklayın.

Ek Bilgi

Bilindiği üzere 4G kullanabilmek için 4G destekleyen bir telefon, 4G kapsama alanı, 4G destekli Sim Kart ve 4G ayarınızın şebeke tarafından açılması gerekiyor.

4G destekli telefonlara ShiftDelete.Net’ten buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz. Sitede çok fazla telefon olduğu içi Ctrl+F ile arama yaparak telefonunuzu kolayca bulabilirsiniz.  Ayrıca telefonunuz kaç mbps hız destekliyor onuda öğrenebilirsiniz.

4G destekli sim kartları cep merkezlerinden alabilirsiniz.

4G şebeke ayarınızı ister cep merkezlerinden ister müşteri hizmetlerini arayarak isterseniz de mesaj göndererek açabilirsiniz.

4.5G turkcell avea vodafone

Mesaj göndererek açmak için:

Turkcell hatlarınız için mesaj bölümüne 4.5G yazıp 2222‘ye mesaj gönderebilirsiniz.Cevap mesajında size simkart uyumluluğunuz ve telefon uyumluluğunuzu belirten mesaj gelecektir.

Vodafone hatlarınız için mesaj bölümüne aynı şekilde 4.5G yazıp 4545′e mesaj gönderebilirsiniz. Cevap mesajında aynı şekilde simkart ve cep telefonu uyumluluğunuzu belirten mesaj gelecektir. Ayrıca Vodafone abonelerine hediye internet vermektedir. Bu interneti 4G uyumlu telefonunuz ile 4BUCAKG yazıp 4545‘e mesaj atarak alabilirsiniz.

Türk Telekom(AVEA) hatlarınız için mesaj bölümüne 4.5G HAZIR yazıp 5555‘e mesaj göndererek hem sim kart uyumluluğu hemde telefon uyumluluğunuzu sorgulayabilirsiniz. Ayrıca 4.5G yazıp 5555‘e göndererek 4G hizmetinizi açtırabilirsiniz.

Ayrıca tüm operatörlerin resmi sitelerinde 4G için ayrıca oluşturulmuş tarifeler bulunmaktadır.

NOT:Belirtilen yöntemler kişisel denemeler sonucu ulaşılmıştır.Herhangi bir sonuçtan bilgicim.net sorumlu değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir