AndroidMobilNasıl YapılırNasıl Yapılır?

LG G2, G3 ve G4’e Hard Format Nasıl Atılır?

LG G2, G3 ve G4’e Hard Format Nasıl Atılır?

LG firmasının iyi ve başarılı satış rakamlarına ulaştığı G serisi olan LG G2, G3 ve G4 Android işletim sistemine sahip olduğu için yazılımsal olarak zamanla birçok sorun karşımıza çıkabiliyor. Bunlarda uygulama ve takılmalar olabiliyor. Hard Format nasıl atılır onu göreceğiz. Android işletim sistemi açık kaynaklı bir sistem olduğu için üreticiler kendilerine marka ve modellere özgü sorunlar ile karşılaşan kullanıcılar için çözümler sunmaktadır.

LG G2, G3 ve G4 modellerinden birini kullanıyorsanız büyük ihtimal belirli bir süre sonra bazı aksaklıklar yaşabilirsiniz. Sizler için LG G2, G3 ve G4 modellerine nasıl format atılır yada format atmadan önce neler yapılmalıdır onları göreceğiz..

Adımlar

1- Fabrika ayarlarına sıfırlamanın en uygun yolu ise Ayarlar → Yedekle ve Sıfırla → Fabrika verilerine sıfırla demektir. Yani bu işlem ile telefonunuzun fabrika ayarlarını sıfırlayabilirsiniz.

2- Diğer bir yöntem ise konumuzda olduğu gibi hard Format işlemidir.

  • Telefonunuzu kapatınız
  • Telefonunuz kapalı konumda iken arka tarafında bulunan Sesi Azalt tuşuna basılı tutarken Açma (Power) tuşuna basınız.
  • Telefon açıldığında ise LG logosu gözüktüğünde Açma (Power) tuşundan parmağınızı çekmelisiniz.
  • Parmağınızı çektikten sonra ise tekrar tekrar Açma (Power) tuşuna basmaya devam ediniz.
  • Daha sonra ise ekrana FACTORY HARD RESET başlığı altında Erase all user data & restore default Settings çıkacaktır ve Ses Azaltma tuşu ile üzerine geliniz ve onaylayınız.
  • Son işlem olarak da karşınıza çıkan soruda Sesi Azalt ile üzerine gelerek Açma tuşuna Yes işlemi ile devam ediniz.

Bu işlemlerden sonra telefonunuz fabrika ayarlarına dönecektir. Yani telefonunuzda hiç bir bilgi kalmayacaktır. Aynı zamanda bu işlem ekran şifresi, desen kilidi gibi sorunlarınızı ortadan kaldıracaktır. İşleme başlamadan önce mutlaka telefonunuzda bulunan bilgilerin bir yedeğini almalısınız ve şarj durumunuz en az yüzde 50 olmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir