BilgisayarNasıl YapılırYazılımYazılım Çözümleri

Hackintosh Mac Nasıl Kurulur? Ayarları Nasıldır?

Hackintosh Mac Nasıl Kurulur?

Hackintosh Mac Nasıl Kurulur gibi bir sorunun cevabı şöyle verilebilir hackintosh mac öncelikle nedir onu açıklayalım hackintosh programı mac arayüzüne Windows işletim sistemli bilgisayarlara yüklenmesini sağlayan bir yardımcı sihirbazdır. Bu programı yükledikten sonra windows bir bilgisayarın tıpkı bir MAC Os gibi açılmasını ve kullanılmasını sağlayan teferruatlı bir iştir

Hackintosh Mac Nasıl Kurulur?

Öncelikle kurmak için son sürümünü indirip bilgisayarınızın bios pili gibi aksamlarında da değişiklikler yapabilmeniz gerekiyor bunu baştan söylemek isterim sonradan gelen hatalarda veya olaylarda daha rahat anlayıp yapabilmeniz için şimdiden bunu araştırıp deneyin derim.

 Öncelikle Bilgisayarın kısa kısa bilgilerini size aktarmak istiyoruz.

 – Anakart: MSI Z77A-GD65 BIOS 10.10 Ivy Bridge destekli bu yüzden olsa gerek ki bios’ta herhangi bir değişiklik yapmamıza gerek kalmadı.

 – İşlemci: İntel Core i3 3225 içindeki HD 4000 grafik yonga setiyle MAC OS ile uyumlu olmasından bu işlemci genellikle tercih ediliyor. Gerek bu olabilir gerek daha üst modelleriyle de bunu yapabilirsiniz.

Bir de son bir şey depolama alanı olarak da SSD kullanmak biraz daha bizi rahata kavuşturur. Pekala şimdi kurulum için gerekli olanlar ise bir flash bellek en az 8 gb olmak şartıyla, Kurulum imajı dediğim gibi indireceğiniz son sürüm olmasına dikkat edin daha az hata ile karşılaşırsınız ve tabii ki de bu imajı flash belleğe yazdırabilmek için bir program bu nero veya basit küçük programlar olabilir.

Bıos Ayarlarındaki Değişiklikler ise;

  1. Secure Boot: Bu modu bulduktan sonra Disabled yaparak devre dışı bırakın.
  2. XHCI- Hand Off: Eğer bu ayar varsa mutlaka enabled olmalıdır.

Bunları da yaptıktan sonra bilgisayarınızı kapatıp tekrar başlatın bu sefer açılırken F8 veya F11 veya esc tuşu ile BİOS menüsünü açtıktan sonra boot menüsüne gelip orada ki seçeneklerden USB belleği seçip kuruluma geçebilirsiniz.

daha fazla bilgi için hackintosh.com adresinden yararlanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir