MobilNasıl YapılırNasıl Yapılır?Teknoloji

Facebook Messenger Uygulaması Yüklemeden Nasıl Kullanılır?

Facebook Messenger Uygulaması Yüklemeden Nasıl Kullanılır?

Facebook Messenger, bir süre önce üyelerinin mesajlaşabilmesi için Messenger isminde bir uygulamayı zorunlu hale getirdi. Facebook mesajları, Messenger’a taşındığında tepki gösterenler kadar bu durumdan memnun olanlar da mevcut. Özellikle telefon depolama alanı doluysa ya da kısıtlıysa ikinci bir uygulama pek hoş karşılanmadı. Messenger kullanmak istemeyen Facebook kullanıcılarının bir kısmı uygulamayı indirmeden tarayıcı kullanarak ”m.” uzantısı ile Facebook’a girmek gibi bir çare ürettiler ancak Facebook bu yolu da engelledi. Bir nevi Messenger uygulamasını zorunlu hale getirmek ve herkes tarafından kullanılmasını istediği için Facebook panel yöneticileri, Messenger’ı kullanmamaya sebebiyet verecek her türlü sistemdeki güvenlik açığını kapatma yoluna gittiler. Ancak yine de Messenger kullanmadan Facebook’ta mesajlaşabilmek mümkün.

Messenger Yüklemek İstemeyenler İçin Facebook Üzerinden Mesajlaşma Nasıl Yapılır?

Messenger yüklemek istemeyenler için mesajlaşmanın kısa bir yolu var. Bu yöntem birkaç adımdan oluşan ve herhangi bir uygulama yüklemesi yapmaya gerek olmayan bir yöntem. Tarayıcıda ”m.” uzantılı bir şekilde Facebook adresi açıldıktan sonra, Mesajlar kısmı açılır. Telefonlarda değişiklik gösteren ancak Android sistem telefonlarda sağ üst kısımda 3 nokta şeklinde gösterilen tarayıcı ayarlarına girilir ve açılan menüden ”Masaüstü sitesi iste” seçeneği tıklanır.

Bu şekilde Facebook’ta Messenger yüklenmeden mesajlar okunabilir ya da cevaplanabilir ancak yapılanan ayar bilgisayarlar için daha elverişli olduğundan ve telefon ekranına büyüklük sebebiyle uyum göstermesi zor olduğundan göz yorabilir. Ayrıca bilgisayar modunda, mobilden kullanılacağı için harcanan internet kotası da normal ayarlara göre artabilir. Bir diğer Messenger olmadan mesajları okuma yolu ise 1 MB boyutunda olan Facebook Lite uygulamasını kullanmak. Bu uygulama sistemi yormadığından mesajlara erişilebilmeyi sağlar. Sistemi yormayan bir uygulama olması sebebiyle hem depolama alanınızı daha rahat kullanmanızı sağlar hem de internet tarifenizin kullanımını, Masaüstü sitesine oranla daha düşük tutar.

One thought on “Facebook Messenger Uygulaması Yüklemeden Nasıl Kullanılır?

  • Mühendis Okur

    Ben Facebook’un Messenger olmadan mesajlaşma imkanı tanimamasindan memnun değilim.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir