Sosyal Medya

Emojinizi Kendiniz Belirleyin

Kendi belirlediğimiz fotoğraflar artık emoji haline gelecek!    

Facebook günümüzde bir çok kullanılan sosyal ağ haline gelmiştir. Günümüzün yarısı sosyal ağ ile geçmektedir. Hayliyle konuştuğumuz hesaplarda smile (gülen surat emoji) atmak şart haline gelmiş durumda. Bunu bilen Facebook yönetimi bunun için harika bir güncelleme getirdi.

Kendi emoji nizi oluşturun

Kendimizi ifade ettiğimiz smileler artık bizden oluşacak. BuzzFeed veya Facebook gibisinden internet sitelerinde yayınlanmakta olan yazılarla alakalı olarak tepkimizi yansıtmamız adına birer araca dönüştüler. Konuşurken örnek verecek olursak “J “ koyduğumuz zaman gülen surat yerine sizin belirlediğiniz görsel çıkıp karşı tarafa gönderilecek. Herkes fotoğrafını istediği herhangi bir emoji olarak belirleyebilecek. Mesajlara ayrı bir keyif katacak olan bu uygulamanın hayatımıza giriş yapması büyük bir keyif verecektir. 

Fakat hayatımıza bu özelliğin ne zaman gireceği henüz bilinmemektedir. Öte yandansa Slack platformunda neredeyse Facebook ile aynı özelliğin mevcut olması Facebook için yasal anlamda sıkıntı çıkarabilir. Zaman bize her şeyi gösterecektir. Facebook’un bu yaptığı harika güncellemeden sonra zirveye oturacağına eminim diyebilirim. Facebook kendini bir çok alanda geri bırakmıyor sürekli olarak yenileniyor. Git gide Facebook daha iyi bir hale ve daha iyi bir gelişmiş hale geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir