Sosyal Medya

Facebook Başarısını Oyunlara Borçlu

Facebook Başarısı nı Oyunlara Borçlu

Hepimizin bildiği gibi dünyaca ünlü Sosyal Medya sitesi Facebook’un patronu Mark Zuckerberg hakkında günümüzde binlerce makale yazıldığını hemen hemen her platform üzerinde denk gelmişizdir. Peki Marc Zuckerberg bu başarısını neye borçlu olduğunu düşündünüz mü? Kendisine sorulan bu soru üzerine başarı sırrını açıkladı. İşte Tüm detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

Facebook başarısı

Zira günümüzde internet dediğimiz zaman aklımıza ilk gelen isimlerden bir tanesi Facebook geldiği ve Facebook’un kuruluş hikâyesine baktığımız zamanda bir öğrencinin okuldan atılmasına sebep olarak başladığını pek çok kurumlar / bireysel siteler üzerinde denk gelen makaleler üzerinde okumuştuk.

2004 Şubat ayında kurulmuş olan Facebook’un popüler hale gelmesiyle birlikte, kuruluşunun hikayesi ve başarı sırrı için binlerce makale ve video hazırlanmış ve günümüzde de halen yoğun bir şekilde konuya olan ilginin devam etmiş olduğunu ifade edebilirim.

Peki Marc Zuckerberg Kendi Başarısını Neye Bağlamakta?

Merak edilen bu sorunun cevabını kendi profilinde açıklayan Zuckerberg, Sanal gerçekliğe oldukça önem veren ve geçtiğimiz günlerde kendi Facebook profili üzerinden dünyanın en popüler oyunlarından birisi olan Minecraft’ın bu konuyla ilgili videosunu paylaştı.

Marc Zuckerberg, Levent Alpdeniz isimli bir Türk vatandaşının, Minecrat’ın çocuklar için geleceğine yönelik olumsuz etkiler yapabileceğini düşüncesini belirtmesi üzerine bu tarz oyunları oynanmasına izin verilip verilmeyeceğini merak etmesi üzerine bir açıklama yaptı.

Çocukların oyun oynamalarına kesinlikle izin verileceğini ifade eden Zuckerberg, oyunlar sayesinde 10 yaşında bilgisayar ve programlamaya merak saldıklarını ifade eden çocuklar olduğunu ve oyunlar olmasaydı bugün olduğum yerde olamazdım şeklinde sözleri damga vurdu.

Bu makalemizden de anlaşılacağı gibi Marc Zuckerberg bu denli başarılı olmasının en büyük sebeplerinden bir tanesi Facebook üzerinde yer alan oyunların mevcut olmasına bağladığını açıklamış oldu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir