MobilNasıl YapılırNasıl Yapılır?Teknoloji

iPhone Restore İşlemi Hakkında Bilgiler, Nasıl Yapılır?

iPhone Restore İşlemi Hakkında Bilgiler, Nasıl Yapılır?

iPhone Restore İşlemi Sebep Olan Sorunlar Nelerdir?

iPhone cihazlarda bazı durumlarda kasma, yavaşlama ya da donma gibi problemler baş gösterebiliyor. Bunların temel nedenleri ise, yüklenen yazılım ya da uygulamaların yükleme esnasında, meydana gelen hatalar olabilmektedir. Bu gibi durumlara da en sağlıklı çözüm olarak, restore işlemi tavsiye edilmektedir. Restore işlemi denildiğinde pek çok insan ne demek olduğunu anlamayabilir. Ancak fabrika ayarlarına geri dönme işlemi denildiğinde genel olarak herkes bunun ne demek olduğunu bilecektir. Restore işlemi esnasında telefondaki bütün veriler silinecektir. Bundan dolayı restore işlemine başlamadan evvel cihazınızın yedeğini almanız tavsiye edilir.

iPhone Restore İşlemi Nasıl Yapılır?

Eğer sizlerinde telefonlarınız yavaşladıysa ve oyun oynarken ya da film izlerken sürekli donmalar meydana getiriyorsa, telefonunuzun fabrika ayarlarına geri döndürmeniz, eskisine nazaran daha aktif bir telefon olmasına imkân sağlayacaktır. Bunun için de ilk olarak, bilgisayarınızda itunes programının olması gerekmektedir. Eğer yoksa internetten indirmeniz gerekiyor. Daha sonra da telefonunuzu, bilgisayara bağlayarak, itunes uygulamasını açın. Bu işlemin ardından zaten iTunes otomatik olarak iPhone’u tanıyacaktır. iTunes programında sol üst köşede yer alan iPhone simgesi bulunmaktadır. iPhone simgesine basın.

 

Geri yükleme işlemini başlatmadan evvel iPhone’umu Bul uygulamasını aktif halden çıkarmanız gerekiyor.

Bunun için de Ayarlar -> iCloud -> iPhone’umu Bul butonundan kapatabilirsiniz.

Daha sonra iTunes uygulamasında iPhone simgesinin üzerine bastığınızda ekrana gelen pencereden “İPhone’a Geri Yükle” butonuna tıklayın.

iTunes size yedekleme isterseniz bu durum ile ilgili bilgilendirme yapacak. Eğer yedekleme yapmak isterseniz “Yedekle” düğmesine tıklamanız yeterli olacaktır.

Yedekleme işleminin ardından da çıkan uyarıda “Geri Yükle” düğmesine tıklayın.

iPhone restore işlemi başlayacaktır. Bu süre biraz uzun olabilir. Lütfen bu işlem boyunca cihazın bağlantısını koparmayın.

Restore işlemi tamamlandıktan sonra telefon yeniden başlayacaktır.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir