Eğitim

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Yurt Başvuruları Başladı

Kredi başvuruları, yurt başvuruları ve Burs başvuruları başladı mı? Burs ve yurt başvuruları tarihi, yurt ve burs başvuruları tek mi? Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Kredi Yurtlar Kurumu yurt başvuruları başladı. (Bu başvuru sadece yurt başvurusu olarak değerlendirilmektedir burs başvuruları ise Kredi Yurtlar Kurumu tarafından belirlenecek ileri bir tarihte yapılacaktır) Başvuruda bulunan bütün adayların durumları, 11 devlet kurumundan alınan bilgiler doğrultusunda değerlendirilecek. Yurt müracaat sonuçları yakın bir tarihte kamuoyuyla paylaşılacak. Ayrıca başvuru sonlanana dek bilgiler üzerinde güncelleme yapılabilecek.

Kredi Yurtlar Kurumu resmi sitesinden yapılan açıklamayla beraber binlerce üniversite öğrencisine barınma imkanı sunan yurt başvuruları başladı. Başvuruları bu adresten yapabilirsiniz. Başvuru yapılırken maddelerinin özenle okunup cevaplanmasının önemli olduğu belirtildi. Zaten başvuru adresine giriş yaptığınızda da gerekli uyarılar sizlere yapılmaktadır.

İlk defa Özel yetenek sınavı ile yükseköğretim kurumlarına giren, ilk defa lisansüstü programlara katılacak öğrenciler ile yatay ve dikey geçiş yapacak öğrenciler ve kurum yurtlarında kalıp öğrenim süresini uzatan öğrencilerin başvuruları ise daha sonra alınacak.

KYK tarafından yapılan duyuruya ise buradan ulaşabilirsiniz. 

Kredi Yurtlar Kurumu ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabileceğiniz yazımız için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir