Bunları Biliyor Musunuz?Mobil

WhatsApp’ın Bilinmeyen Özellikleri!

WhatsApp ’ın  Bilinmeyen Özellikleri!

Whatsapp Bilinmeyen özellikleri

WhatsApp günümüzde iş amacıyla olsun, normal arkadaşlarla konuşmak için olsun kullanılan dünyaca popüler bir uygulamadır. Az bilinen 2 tane ipucunu sizler için bir araya topladık. WhatsApp’a günde en az 1 kez giriyorsunuzdur. Gayet basit bir kullanıma sahip olan bu uygulamanın muhtemelen her yönünü bildiğinizi düşünüyorsunuz fakat yanılıyorsunuz. Teknoloji konusunda birçok şeyde olduğu gibi, WhatsApp’ta da yararlanabileceğimiz ipuçları, gizli araçları bulunuyor. Bu gizli araçları bulup WhatsApp’ta her şeyi bilmek için ne yapmalıyız derseniz bu yazımızı okumanız fazlasıyla yetecektir.

Resim kitaplığını kapatmak

WhatsApp aracılığıyla paylaşım yapmak size mükemmel geliyor olabilir, fakat bazen öyle bir resimler oluyor ki canınızı sıkabiliyor. Örnek verecek olursak her gün onlarca şaka içeriği barındıran resimleri paylaşan gruplarda bulunuyorsanız cihazınızda ki alanı tüketebildiği gibi er*tik veya utanç duyulacak tarz da fotoğraf olunca sizi utançtan yerin dibine sokabilir. Resimlerin otomatik olarak cihazınıza indirilmesini istemiyorsanız Ayarlar > Veri kullanımı yolunu seçin. Otomatik medya indirmenin altında Mobil veri aktiften, Wi-Fi’ye bağlıyken ve dolaşımdayken seçeneklerini devre dışı bırakın. Böylelikle artık utançtan yerin dibine girmeyeceksiniz.

Sık konuştuğunuz kişilerle sohbet kısayolları oluşturun

Sıkça eşinizle beraber WhatsApp aracılığıyla mı konuşuyorsunuz? Cihazınızın ana ekranına sohbet ekranınızı açacak bir kısayol ekleyebileceğinizden haberiniz var mıydı? Ana ekrana ekleyeceğiniz kişiyle sohbetinizi açıp, menü tuşuna bastıktan sonra “Sohbet kısayolu ekle” düğmesine tıklamanız yeterlidir. 

Whatsapp güncellendi neler yeni öğrenmek için tıkla

One thought on “WhatsApp’ın Bilinmeyen Özellikleri!

  • yasin

    Öğrendiğimiz iyi oldu

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir