Sosyal Medya

Twitter Artık Değişiyor!

Twitter Artık Değişiyor ! 

Twitter Artık Değişiyor ! 

Twitter dün yapmış olduğu yeni yapılandırma ile ilgili duyurusunda sosyal medya ağlarında artık boy göstermeyecek. Peki Twitter’in yeni planı ne olacak. Merak etmiş olduğunuz tüm soruların cevaplarına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Twitter Artık Değişiyor

Sosyal Medya siteleri dediğimiz zaman aklımıza ilk gelen Facebook sonrasında da takiben Twitter yer almaktadır. Herkes tarafından kabul edilen bu durum, artık değişme gösterebilir. Neden mi? Twitter artık sosyal medya sitesi olmaktan çıkarak farklı bir alana yönelmeye karar verdi.

Bunun sebeplerinden bir tanesi olarak Facebook statüsüne sahip olabilmek için yenilikler yapmış olsa da istediği sonuca ulaşamamasının neden olduğu ifade edilmektedir.

Sürpriz bir şekilde Sosyal ağ kategorisinden çekildiğini açıklayan Twitter, yeni planı ile ilgili tüm detaylara sitemiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Haber Sitesine Geçiş

2016 yılının 3. Çeyrek sonuçlarına baktığı sırada Twitter üzerinde işler yoluna gitmediği açık bir şekilde görülmesi üzerine Twitter Sosyal Ağ kategorisinden çıkarak Haberler olarak kategorisini değiştirmesi gündeme bomba etkisi yarattı.

Slogan olarak Twitter’dan al haberi şeklinde yola çıkması ve dün iOS’teki uygulamasını sosyal ağ kategorisinden kaldırılması ve yeni kategori olarak Haberler olarak eklenmesi değişikliğin başlandığının sinyallerini vermiş oldu.

Daha önce bu tarz bir hamle yapması beklenen Twitter’in moment özelliği ile bir takım sinyaller verdiği belirtilmişti. Moments’te yer alan dünya üzerinde ki gelişmeleri tek bir sekme üzerinden takip edebilme özelliği oldukça ilgi görmüştü. Henüz ülkemiz üzerinde kullanıma sokulmayan bu özelliğin, yeni almış olduğu kararla birlikte en kısa sürede aktif olacak gibi gözüküyor.

Bildiğiniz gibi ülkemiz üzerinde ve dünya üzerinde yaşanan son olaylar ile ilgili Twitter haberler konusunda oldukça büyük rol oynamış ve gündemin haberlerini çoğu kişi Twitter üzerinden takip ettiği ifade edilmişti. Twitter eğer bu kategori üzerinde odaklanmak istiyorsa yalan beyan haberlerin önüne geçmesi adına yeni bir alt yapı sistemine gitmesi gerekmektedir.

Twitter yeni kategorisini haberler olarak güncelledi.

Sosyal medya haberleri ve sosyal medya ile ilgili daha fazla bilgi alabilmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir