Nasıl YapılırTeknolojiYazılım Çözümleri

Instagram Hikayelerini Bilgisayardan İzleme Yolları

Instagram Hikayelerini Bilgisayardan İzleme Yolları

Facebook‘un bünyesinde bulunan Instagram‘ın yanı sıra Snapchat‘i de almak için harekete geçmiştir. Ama satın alma işlemi başarısız olunca Snapchat’ın tabiri caizse Karizmasını çizmek için, Instagram uygulamasına tıpkı Snapchat uygulamasında olduğu gibi hikâyeler(Story) bölümü eklemeye karar vermiştir. Facebook’un Instagram için attığı bu adımdan sonra iki sosyal medya arasında olan rekabet hızla artmıştır. Instagram şu anda sadece mobil olarak hikâye izlemeye izin vermektedir. Peki, biz bu hikâyeleri bilgisayarımızdan izlemek mümkün müdür? Elbette mümkündür sadece internet tarayıcımıza ekleyeceğimiz küçük bir eklenti ile hikâye izlemeye olanak sağlamış olacağız. Google Chrome tarayıcımıza ekleyeceğimiz bu uygulamanın verimli bir sonuç vermesi için makalemizin devamında detaylı bir şekilde anlatmış bulunmaktayız.

Instagram Hikayelerini İzlemek İçin Hangi Eklenti Kullanılır?

Instagram hikayelerini bilgisayarımızdan izlemek için Google Chrome adlı tarayıcımıza küçük boyuta sahip bir eklenti eklememiz gerekmektedir. Normal olarak sadece mobil izlenim olanağı sağlayan Instagram hikâyelerini bilgisayarınızın Google Chrome tarayıcısına “Chrome IG Story” eklentisini kurarak ta izlemek mümkündür. Bunun için Google Chrome giriş yaptıktan sonra arama motoruna ya da adres çubuğuna Chrome IG Story yazarak aratın. Çıkan siteler arasında Google Chrome web mağazasına giriş yapın. Kurulum Yapmak için web mağazasına girdikten sonra sağ üst köşede bulunan “CHROME’A EKLE” Butonuna tıklamanız yeterlidir.

Cherome IG Story Nasıl Kullanılır?

Chrome IG Story eklentisini kurduktan sonra eklentinin hatasız bir şekilde çalışması için öncelikle Instagram adresinizde oturum açtıysanız oturumunuzu kapatın. Daha sonra tarayıcı içinde olan çerezleri CTRL+H komutu ile silme işlemi gerçekleştirin. Bu işlemleri yaptıktan sonra tarayıcınızı bir defa kapatıp açın ve Instagram adresinize tekrar giriş yapın. Bu sayede sorunsuz bir şekilde artık Instagram hikâyeler bölümünü takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir