Sosyal Medya

Twitter’dan Canlı Yayın a Bağlı Olanlara Müjde

Meşhur Sosyal Ağ Olan Twitter’dan Canlı Yayın a Bağlı Olanlara Müjde

Şu an bulunan kullanıcı sayısını katlamak isteyen Twitter, kendini sürekli olarak yenileyip geliştiriyor. Hatta sisteme, yakın zamanda canlı yayın butonu ekleyecek.

Canlı yayın Butonu

Sosyal ağ siteleri arasında ilk 3 de olan popüler platform Twitter, son dönemlerde kendi bünyesini sürekli olarak geliştirmeye çalışıyor ve yeni özellikler katmak istiyor. Bunun nedeniyse açık, geliştirici firmanın daha fazla kullanıcıya hitap etmesini istemesi. Yani kitleyi büyütmek istiyor. Bunun yanı sıra kullanıcının üye olma zamanını da yükseltmek isteyen firma, bunun adına son hızda çalışmalara devam ediyor. Şu an ise çıkmış birkaç dedikodu karakter sınırının kaldırılacağı yönündedir. Bu dedikoduyla gündeme oturan Twitter, yeni iddialara göre periscope butonunu da bünyesine eklemeyi düşünüyor.

Canlı Yayın Desteği Üst Düzeye Çıkarılacak

Son dönemlerde canlı yayın uygulama sayısı büyük artış gösterdi. Tabii bu alanda ilk adımları büyük sosyal ağları attı. Popüler canlı yayın uygulamalarından olan Periscope, kısa bir zaman sonra daha fazla mecralar üstünden kullanımı yapılabilecek. Zira mikro blog sitesinin bünyesine ekleyeceği Periscope butonu tek bir dokunuşla canlı yayın yapılabilmesini mümkün hale getirecek. Canlı yayını yap tipinde bir yazının mevcut olacağı buton üstünden hemen yayına başlanılabilecek. 

Aktif Değil!

Şu anda bu makalemizde bahsetmiş olduğumuz Periscope butonunu sınırlı sayıda kullanıcılar kullanabiliyor. Bu yeni özelliği test aşamasında tutan geliştirici firma, yakın bir zamanda özelliği bütün kullanıcılara aktif hale getirecek. Periscope hakkında diğer bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir