Eğitim

SON Dakika!!! Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Yurt Başvuruları Açıklandı!!!

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurt başvuruları açıklandı mı? Kayıt işlemleri ne zaman başlıyor? Burs ve öğrenim kredisi başvuruları ne zaman? Bu yazımızda bu soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz.

Öncelik olarak yurt başvurularına ilişkin açıklamalardan başlayalım. Bildiğimiz üzere başvurular 11 Ağustos 2015 tarihinde başlamıştı ve 17 Ağustos 2015 saat 23:59 kadar sürmüştü. Bu süre zarfında başvuru yapan öğrenciler şimdi ise heyecanla yurt sonuçlarına ilişkin açıklamayı bekliyor. Sonuçlar kesin olmamakla birlikte önümüzde günlerde açıklanması bekleniyor. Sonuçlar açıklandıktan sonra kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler kayıt işlemlerini 1 Eylül 2015 tarihinden itibaren yapmaya başlayacaklar. Önceki senelerden farklı olarak bu yıl öğrencilere bir kolaylık sunulmaktadır. Bu sene tıpkı üniversite kayıtları gibi yurt kayıtları da e-devlet (internet ortamından) üzerinden kayıtlarını yapabilecekler. Yani öğrenciler ister bizzat giderek isterlerse de e-devlet üzerinden kayıtlarını yapabileceklerdir. Gelelim burs ve öğrenim kredisi başvurularına.

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından yapılan açıklama ile burs ve öğrenim kredisi başvuruları Ekim 2015 yılında başlayacak ve almaya hak kazana öğrenciler 2016 Ocak ayı itibari ile burs veya öğrenim kredilerini almaya başlayacaklar. Daha detaylı bilgi için şu adrese tıklayın.

GÜNCELLEME

4 Eylül tarihi itibariyle yurt sonuçları açıklanmıştır. Merakla beklenen yurt sonuçları açıklandı. Yurt sonuçlarına hem e-devlet hem de buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir