iOSNasıl YapılırNasıl Yapılır?Teknoloji

iPhone 7 Dfu Ve Kurtarma Moduna Nasıl Alınır?

iPhone 7 Dfu Ve Kurtarma Moduna Nasıl Alınır?

iPhone 7’de telefonun görseli aynı kalıp orta kısımda bulunan tek kısmın fiziksel özellikleri değişmiştir. Telefonda bulunan ana ekran tuşunun değişimi ile birlikte telefonda birçok özellikle değişmiştir. Bunlardan bazıları fabrika ayarları, DFU mod, Kurtarma modu gibi işlemlerde olmuştur. iPhone 7’yi elimize aldığımız zaman ana ekran tuşunun değişmiş olduğunu fark etmekteyiz. Yenilenen ana ekran tuşu Taptic Engine ile desteklenmektedir. iPhone üreticisi olan Apple firması iPhone 7’lerde ana ekran düğmesini değiştirmesi ile birlikte telefonu kullanırken alınan hatalardaki işlemleri çözmek için olan işlemlerde değişikliğe uğramıştır. Hard reset, recovery mod ve DFU mod gibi yazılımlar cihazın hata vermesi durumunda kullanılmakta olan bu kurtarıcılar değişim görmüştür.

iPhone 7 Kurtarma Moduna Almak İçin Hangi Adımları İzlemeliyiz? 

iPhone 7’i kurtarma moduna almak cihazın hata verdiği sonuçlarda gerekli bir işlemdir. Telefonunuzu kurtarma moduna almak için şu adımları izlemeniz gerekmektedir. Öncelikle iPhone 7 telefonunuzu ara kablo ile birlikte bilgisayarınıza bağlayın. Bilgisayara bağladıktan sonra “Güç” butonu ve “Ses kısma” butonuna aynı anda telefon kapandıktan sonra ekrana Apple amblemi gelene kadar basılı tutun. Telefonunuzun ekranında İtunes ile bağla yazısını gördüğünüz zaman tuşları bırakabilirsiniz. Bu işlemleri yaparak telefonunuzu kurtarma modu konumuna getirmiş olacaksınız.

iPhone 7 Dfu Moduna Almak İçin Hangi Adımları İzlemeliyiz?

iPhone 7 cihazınızı DFU moduna geçirmek için ara kablosu ile bilgisayara bağlayın. Daha sonra Güç tuşuna ve ses kısma tuşuna aynı anda basmanız gerekmektedir. Bu esnada telefonun ekranında siyahlık olacaktır. Siyah ekran gittikten sonra itunes başlatılacaktır. iPhone cihazınızı itunes ile kullanmadan önce sizleri bilgilendirme amaçlı kurtarma işlemi yapmak üzere olduğunuzu gösteren bir yazı çıkacaktır.

iPhone 7 Kurtarma Modu Ve Dfu Modundan Hangi Adımlar İzlenerek Çıkartılır?

Cihazınızı kurtarma ve Dfu modundan çıkartmak oldukça basittir. Kurtarma modundan çıkartma işlemi tek bir adım ile tamamlanmaktadır. Cihazınızın güç ve ses kısma tuşuna ekranda Apple amblemi görününceye kadar basılı tutun. Bu işlemi yapıp ekranda Apple amblemi gördüğünüz takdirde cihazınız tekrar kilit ekranına dönüş yapacaktır.

11 thoughts on “iPhone 7 Dfu Ve Kurtarma Moduna Nasıl Alınır?

 • Marteasy

  İphone 7 yi kurtarma moduna almak için iyi

  Yanıtla
 • Mart

  iphone 7 dfu hakkında güzel bilgi

  Yanıtla
 • Meral

  iphone 7 dfu hakkında güzel bilgi teşekkürler

  Yanıtla
 • Deniz

  işe yaradı teşekkürler

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir